Корифеї – тільки звучить гордо, а дороги не буде?

Дорогу до Арсенівки Новоукраїнського району, яка сполучає ще сім населених пунктів, не ремонтуватимуть у 2022 році. Таке рішення прийняла робоча група при облдержадміністрації.

«Виходить, подарунком до 140-річчя українського професійного театру, яке Кіровоградщина відзначатиме в цьому році, стане відсутність дороги до туристичного магніту, парку-пам’ятки «Тобілевичі» в Арсенівці. Раніше інтелігенція області скерувала колективне звернення про необхідність ремонту 13 кілометрів дороги до батьківщини Тобілевичів – корифеїв театру. Незрозуміла логіка, чому цей об’єкт вилучили з плану ремонту на 2022 рік», – дивується депутат обласної ради Валерій Кальченко.

З цього приводу він надіслав депутатський запит голові облдержадміністрації Марії Чорній, у якому просить пояснити, чому саме проєкт, який пов’язаний із підготовкою відзначення 140-річчя першого українського професійного театру, залишився поза увагою обласної виконавчої влади.

Раніше ОДА офіційно планувала на 2022 рік виділити 60 мільйонів гривень на ремонт дороги Веселівка-Мар’янівка – вихід на автодорогу М-12. Ця дорога сполучає села Веселівка, Арсенівка, Матусівка, Павлівка, Мар’янівка, Ковалівка, Заріччя та село Вись Новоукраїнського району і має реальну перспективу об’єднати дві дороги загальнодержавного значення – М-12 та Т-12-01. З невідомих причин її було виключено з переліку об’єктів. Чому?

Це єдиний об’єкт, який мав увійти до плану з передбаченого програмою обласної ради «Земля корифеїв», пов’язаного із засновниками нашого театру. У ювілейний рік він не увійшов до переліку фінансованих об’єктів. Може, справа у фінансах? Але ж заявлена вартість ремонту одного кілометра цієї дороги складає 21419 тис. гривень, – зауважує Валерій Кальченко, – а у перелік ввійшли дороги, де один кілометр відновлення коштує 34900 тис.грн. При цьому фактично було проігноровано колективне звернення працівників галузі культури, що матиме репутаційні наслідки та позначиться на туристичній привабливості культурних об’єктів.

Депутат обласної ради у своєму запиті висловлює переконаність, що рішення ОДА щодо згаданої дороги, не об’єктивне і помилкове і просить повторно розглянути його робочою групою.

Депутатський запит датується 19 січня, тож відповідь має надійти у десятиденний строк.


Надрукувати   E-mail