Коронавірусом вибухнула природа у відповідь на те зло, якого їй завдала людина

Про коронавірус. Рентген показав, що в легенях більш-менш окей, лікар відмінила антибіотики і радісно відправила пендельом додому. Можна видихнути. Хоча доліковувати ще огого (переважно наслідки антибіотиків). Вірус, як меч самурая, просвистів над самим вухом, зачепивши тільки скраю. Є випадки набагато гірші, є і легші, я розкажу про перебіг хвороби середньої паршивості, з пневмонією, без госпіталізації. Прохання не застосовувати до себе жодні зі згаданих ліків без консультації з лікарем.

Почалося все, як у фільмі "Чужий" – з кашлю в грудях, без будь-яких інших ознак застуди. Тому зразу стало ясно, що це щось ненормальне – глибокий грудний кашель просто так не виникає. Приєдналася температура 37,8, два дні. А потім все зникло – кашель зник, температура 37,1. З'явилося відчуття одужання, хоча я розуміла, що ніякий кашель за два дні не проходить. Снилися погані сни, тож я, в принципі, здогадувалася, що з організмом не все добре.

На 5-й день пропали запахи, також полізла вгору температура. Тут починається цікаве – похід до лікаря. Точніше, в ковідний кабінет. Я раніше жалілася, що там була черга (переді мною стояло 10 чоловік, я зайшла через чотири години), але сьогодні я бачила, що у тій черзі 60 чоловік, отож, напевно, мені ще пощастило.

Тест зробили відразу, приписали перший антибіотик і відправили на КТ (комп’ютерну томографію) в обласну лікарню. 950 грн. Черга – чекати 4-6 годин. КТ показав двосторонню пневмонію, це вже було ясно по відчуттях (боліло в грудях). Сімейна лікарка, незважаючи на вихідний, проконсультувала по телефону, додала ще один антибіотик. Взагалі з лікаркою мені пощастило, хороша. Але, на жаль, через величезне навантаження, пішла у відпустку, залишивши мене на інших лікарів.

Я думала, що пневмонія – це караул, прибігають санітари і зразу кладуть в лікарню. Але виявилося, що я нікому нафіг не потрібна. Ставлення різних лікарів мало широкий діапазон: "Ну, і шо, написано "ознаки двосторонньої пневмонії". Дєточка, ознаки – це ще не пневмнонія. Шо тебе вобще привело до мене – страх? Іди додому і пий теблєтки, все пройде"; "Знач, якшо сатурація нормальна, можна вдома. Кажеш, температура? Ладно, ось тобі направлення на госпіталізацію, якщо не буде збиватися – ідеш і лягаєш"; "ШО? Ти чого не лягла в больницю з воспалєнієм? Пиши обяснітєльну, чого ти отказалась, бо якшо ти сиграєш в ящик, то я буду в прокурора".

А тут і тест нагодився через 5 днів – негативний. Ну-ну. Зробила ще один в "Сінево", ІФА (по аналізу крові), 630 грн. Там позитивний. Річ у тім, що коли лягати в лікарню і тест негативний, то лікують як звичайну пневмонію – за свої гроші. Якщо коронавірус – то частина ліків від держави.

Сатурація була нормальна (97-98), але на 9-й день температура піднялася майже до 39. Правда, збилася (тут добре допомагає нурофен, хоча можна й звичайні пакетики типу фервекс). Несподівано допомогли уколи дексаметазолу (кололи 8 днів) – він має широкий протизапальний спектр. Температура більше високо не піднімалась.

Що потрібно буде найбільше – це пристрій для визначення сатурації. Тільки він показує, що там відбувається в легенях, поширюється запалення чи ні. Якщо сатурація падає нижче 90% – потрібна госпіталізація.

Купіть його вже зараз, він знадобиться. На мою думку, заразяться абсолютно всі, хто виходить за двері. Раніше чи пізніше. Ці дурні тести показують лише 15-20% інфікованих (за словами моєї лікарки), всі інші, з абсолютно ідентичними симптомами коронавірусу, вважаються просто з пневмонією і спокійно ходять всюди, сидять в чергах, лікуються вдома і т.д.

Совісні люди (як я), звісно, носять маски, обробляють руки антисептиком і самоізолюються в міру можливості. Але далеко не всі такі. Нас чекає не просто хвиля, а цунамі.

Сьогодні почула, як лікар (не мій) казав по телефону комусь, в кого ПРЛ був негативний, а тест із приватної лабораторії позитивний:

– Для нас важливий тілько ПРЛ, ми по ньому орієнтуємося. То ви для себе зробили, а ПРЛ у вас негативний, значить, так і запишем: "нєт коронавіруса".

Пам'ятаєте дитячу гру "я в доміку"? Оце десь так зараз працює медична система.

***

Якщо вам все ще не страшно, ви бігаєте без маски і вірите, що коронавіруса не існує, скажу про матеріальний бік справи. У мене в нікуди пішло 5-6 тисяч гривень – це лише на аптечні ліки, згадане КТ, пристрій для визначення сатурації (750 грн).

Люди, які потрапили в лікарню, за день витрачають 3-4 тисячі грн. Деякі крапельниці коштують по 2000 грн. за штуку, а їх потрібно по дві на день.

Цей вірус – чужий. Це відчувається. Це не схоже на жодні існуючі раніше хвороби. Він, як і однойменний персонаж фільму, пробиває діру в людині і проникає одразу в легені, наплювавши на весь вироблений імунітет.

Це зло, яким вибухнула природа у відповідь на те зло, якого їй завдала людина. Ми переступили межу в жорстокості щодо тварин – прилетіла відповідь. Лише одна із них. Через руйнування екосистем таких коронавірусів буде ще багато, вони мутуватимуть і змінюватимуться. Ми розв'язали війну проти природи, і переможців у цій війні не буде.

Щоб закінчити на позитиві: пийте вітамін Д. Він справді допомагає легше перенести захворювання.

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail