Кропивницький долучився до ініціативи «Три байрактари від народу»

Телеведучий, громадський та політичний діяч Сергій Притула, керівник однойменного благодійного фонду, оголосив про початок проєкту «Народний Байрактар».

– Усе, про що я мрію у свій день народження (22 червня йому виповнився 41 рік) – це наша Перемога! – зазначив Сергій. – Разом з командою фонду я намагаюсь робити все можливе для її наближення. Ми хочемо придбати для ЗСУ три «пташки» байрактари, які будуть наближати перемогу. Допоможіть нам реалізувати цю мрію! Адже вона і ваша! На цей проєкт потрібно близько 500 млн гривень (15 млн $). Кошти колосальні, але чи є щось дорожчим за життя наших воїнів? Зі свого боку ми робимо перший внесок у розмірі 2 млн гривень, які зібрав наш фонд, – зазначив він.

Як відомо, «Bayraktar TB2» – це ударний оперативно-тактичний безпілотний літальний апарат (БПЛА), який розроблений у Туреччині. Здатний розганятися до 200 км за годину та підніматися на висоту понад 8 км. «Байрактар» скидає авіабомби та керовані протитанкові ракети. При цьому дрон може протягом доби перебувати в польоті.

– Це будуть дійсно народні байрактари. Левова частка переказів – це пожертви розміром 2-5-6-10-20-100-200 гривень, – додає Сергій Притула. Рахунок, за яким можна перерахувати кошти: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page.

У Кропивницькому громадськість також вирішила долучитися до цієї ініціативи. Історик-волонтеp Юpій Митpофаненко організував спільний перегляд патріотичного фільму «Захар Беркут» у кінотеатрі «Портал». Вхідний квиток коштує 120 гривень. Таким чином буде зібрана певна сума.

Деякі кропивничани купували по кілька квитків і безкоштовно передавали їх тим, хто бажав переглянути стрічку. Я зуміла долучилися до заходу завдяки благодійниці Світлані Зіненко, котра подарувала мені цю можливість. 

Щодо фільму «Захар Беркут». У його основу покладена однойменна повість Івана Франка, в якій розповідається про події, що відбувалися в Україні 800 років тому, під час манголо-татарського нашестя. Незламна мужність нечисленної тухольської громади відстоює рідний край від загарбників. Ці події дещо перегукуються із подіями російсько-української війни, яка триває сьогодні. Режисер стрічки – Ахтем Сейтаблаєв, продовжує орати ниву історичного кіно, регулярно виносячи на суд глядача стрічки про українське героїчно-трагічне минуле. Фільм знятий за зразком голлівудського кіно, де багато яскравих бойових сцен, спецефектів, драматична любовна лінія. Більшість акторського складу була запрошена зі США і Великобританії. Милують око прекрасні види українських Карпат, природа місцевості, де розташоване село Тухля. А потужний саундтрек від групи «Океан Ельзи» затримує зворушених глядачів в залі до закінчення титрів.

Ольга Кизименко

А тим часом Уже на вечір минулої п’ятниці стало відомо, що коштів зібрано не на три, а на чотири Байрактари. Слава Україні!


Надрукувати   E-mail