Митці середньовіччя знали про те, що буде з нами?

Все вже було відомо з давніх-давен!)) Ще у 1624-1625 роках італійський митець Ораціо Джентілескі передбачив майбутнє і зобразив молоду дівчину, одягнену в синьо-жовтий плащ, яка в правій руці тримає корони переможених нею царів-завойовників, що насмілилися зазіхнути на її свободу – дуже схоже на нашу переможну Україну!

І жезл, що вона тримає в лівій руці дуже схожий на тризуб (кадуцей). І назва символічна – "Щасливе суспільство, що перемогло нещастя"))) Віримо, що так і буде! Зараз картина перебуває у колекції Лувра.

Так само художники та скульптори давним-давно зафіксували й морду того нечистого, з яким Україна бореться нині. От фреска ХІV століття авторства Вітале да Болонья з абатства Помпоза в комуні Кодігоро близько Феррара (Італія), де зображено образ антихриста, що має напрочуд знайомі всьому світу риси.

А от демон Баал – один із семи принців пекла. В "Інфернальному словнику" – книзі про ієрархію демонів ХІХ століття – він зображений з головами жаби і кота, а замість ніг має павукові лапи. На ньому корона, оскільки він вважався головним королем у підземному царстві. Справді, "короля" сусіднього Мордора нагадує)).

А от ще зображення з фрески "Похорон Сатани" (собор Верони, Італія, 14 століття), де цікавим є і сам головний герой композиції, і його зріст, і покривало, яким він накритий – ну, явно ж "георгиевская лєнточка")). І ще одне – руки цього нечистого складені буквою "Z"!! Точно ж!!

А ось, як твердять в мережі Інтернет, у Санкт-Петербурзькому музеї образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Ермітаж" зберігається бронзова статуя диявола 12 століття. Має вигляд собаки з обличчям людини. Обличчя якої саме людини – видно.

Ярослава Різникова


Надрукувати   E-mail