Може, честь і слава. Тільки не зараз

Прапор і герб Кропивницького розробив архітектор і член Українського геральдичного товариства Віталій Кривенко в першій половині 90-х років ХХ ст. Прапор і герб були прийняті рішенням Кіровоградської міської ради 28 лютого 1996 року. Нині ж триває опитування про зміну цієї символіки, на якій зафіксовані імперські маркери – вензель «святої» (насправді імператриці) Єлизавети та обриси фортеці, яку росія збудувала, щоб окупувати нас, колонізувати наші степи.

У цей час голова обласної ради Сергій Шульга ініціює удостоєння (посмертно) відомого архітектора та геральдиста Віталія Кривенка найвищою відзнакою – «Честь і слава Кіровоградщини». Про це він написав у Facebook. Зокрема Сергій Шульга зазначив, що Віталій Кривенко був патріотом, який щиро любив рідний обласний центр і все своє життя в архітектурному сенсі прагнув зробити його кращим, комфортнішим і привабливішим. Може, й любив. Але не знав справжньої історії України та апріорі згоджувався з її минулим і майбутнім колоніальним статусом щодо росії.

Також голова обласної ради додав, що завдяки геральдисту Кіровоградщина у символіці зберегла і примножила свою унікальність. Це звучить як іронія, чи знушщання. Можливо, Віталій Кривенко і заслуговує бути відзначеним «Честю і славою», але тільки не зараз, коли одне з його найголовніших творінь стрімко прямує на смітник історії.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail