Музей просто неба із символами комуністичного режиму?

Наша архітектурно-містобудівна рада учора розглядала запит від низки громадських організацій щодо демонтажу пам'ятників комуністичного режиму. Мова йшла про пам'ятник Комсомольським поколінням Кіровоградщини, розташований у сквері Олександра Кондакова, пам'ятник Героям громадянської та Великої Вітчизняної війни, у сквері Слави та пам'ятник Солдатам правопорядку.

– Демонтаж пам'ятників архітектури — це досить затратний процес. Лише на одну масштабну споруду з місцевого бюджету необхідно буде виділити від 1,5 до 1,8 мільйона гривень, – т. в. о. начальника управління містобудування та архітектури зауважила Ірина Мартинова.

Думки членів ради розійшлися під час обговорення: одні архітектори наполягали на необхідності здійснювати демонтаж у контексті реконструкції скверів, інші переконували, що пам'ятники – це частина епохи, монументальне мистецтво і їх треба залишити на своєму місці, треті – пропонували створити музей просто неба і там розмістити всі символи комуністичного режиму.

Начальник управління культури та туризму міської ради Ганна Назарець нагадала членам ради, що топонімічна комісія підтримала питання демонтажу пам'ятника Комсомольским поколінням Кіровоградщини. У той же час, члени топонімічної комісії відхилили пропозицію демонтажу пам'ятного знака партизанам, що у парку Ковалівському, та пам'ятника Солдатам правопорядку. Проти його знесення виступили і мешканці міста.

Тож остаточного рішення архітектурно-містобудівна рада Кропивницького з цього питання так і не сформувала. Але ідея про музей просто неба із символами комуністичного режиму уже давно витає в повітрі. Такі проєкти втілені у багатьох місцях.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail