Наш Поплавський вже не ректор

Наш земляк Михайло Поплавський оголосив, що йде з посади ректора Київського національного університету культури і мистецтва. Він повідомив про це в Instagram 9 квітня, напередодні ювілейної дати – 30 років, як він очолив КНУКіМ.

Шоумен каже, що хоче передати повноваження молодому наступнику, а сам готовий бути головою Вченої ради і допомагати. Михайло Поплавський очолив Університет культури у 1993 році. Також він почав створювати пісні, заснувавши проєкт "Співаючий ректор", і вести TikTok.

Нещодавно Поплавський втрапив у сексистський скандал під час зустрічі з абітурієнтами, образивши дівчину. Також він заявив, що 80% студенток – "тьолки".

Поплавський планував завершити кар'єру ректора ще з 2020 року. У 2021 році він також висловив такий намір у шоу "Світське життя", відсвяткувавши 28-річчя на посаді.

Він – народний депутат IV, VII та VIII скликань, представляв один з округів нашої області у Верховній Раді. Михайла Поплавського супроводжують скандали: він користується представницькими автівками марки Mercedes-Benz і будинком площею понад 1000 кв. м, не відображеними у його деклараціях. Про це стало відомо під час підготовки розслідування Антона Столярова "ЖК "Ректорський" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Якщо вірити деклараціям депутата і ректора Київського національного університету культури і мистецтв, то він мешкає у скромній 76-метровій квартирі на Позняках. Проте на Instagram-сторінці Поплавського є безліч фото з розкішного заміського будинку. Автор сюжету встановив, що Поплавський мешкає у Бортничах, у двоповерховому будинку площею 1067,6 кв м із власною сауною та озером. Площа землі під ним – близько пів гектара. Одна з цих земельних ділянок перебуває в оренді у проректора Київського національного університету культури і мистецтв Наталії Гайсинюк. Решта ділянок і сам будинок записані на її 71-річного батька Анатолія Капелюшного. Проте місцеві мешканці підтверджують, що фактичним власником цього майна є саме Михайло Поплавський.

Але співаючий ректор геть не цурається рідної земельки, на якій виріс і завдяки якій одержав освіту: його мати свого часу не приховувала, що Михайло одержав атестат зрілості тільки завдяки тому, що вона носила домашніх півнів директорові тамтешньої школи.

Більша частина власності у селі Мечиславка Благовіщенського (донедавна Ульяновського) району належить йому та його двом братам. Мережа еко-ресторанів «Батьківська хата» налічує більше двадцяти готельно-ресторанних закладів. Усі продукти для них вирощується (ТОВ «Ятрань», півтори тисячі гектарів землі) і виготовляються на місці – працюють консервний, молочний, м’ясний, ковбасний цехи, коптильня, міні-завод з виготовлення безалкогольних напоїв. Частина цього надбання з’явилась завдяки рейдерському захопленню майна одного з місцевих фермерів.

Та він віддає перевагу заміському будинку поблизу столиці. Журналісти зафіксували, як вранці звідти виїжджає представницький Mercedes-Benz S500 Long 4Matic (вартістю близько 100 тисяч доларів). Його супроводжує ще один Mercedes-Benz GLS 350. Обидва авто записані на приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури".

Раніше його бенефіціарами через ТОВ "Укрконцерт" були Михайло Поплавський та його син Олександр, але у 2016 році "співочий ректор" переписав свою частку на Лілію Єременко – заступницю декана факультету кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. Першим "Мерседесом" постійно користується сам Поплавський. Зокрема, саме на ньому він приїздить до університету в компліментарному фільмі 2016 року. І хоча фотографіями цієї машини рясніє Instagram депутата, у деклараціях її нема. "Усі спроби редакції отримати коментар Михайло Поплавський проігнорував", – пише Bihus.info.

Як з’ясувалося, родичі його колег із Верховної Ради змогли придбати квартири у будівлі, збудованій замість гуртожитку й навчальних корпусів Київського національного університету культури і мистецтв.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail