Одеський свяшеник звинувачує Порошенка у розппалюванні релігійної ворожнечі

П’ятого президента Петра Порошенка, як відомо, хочуть звинуватити у розпалюванні релігійної ворожнечі через створення Православної Церкви України та сприяння в отриманні Томосу. За чиєю заявою було порушено томосну справу достовірних даних не було. ЗМІ припускали, що ініціатором позову міг бути владика Філарет.

Сайт “Релігійно-інформаційна служба України” повідомляє, що журналісти 5 каналу провели своє розслідування і вийшли на замовника позову проти Петра Порошенка, який, як виявилося, тягнеться ще з 2019 року. Розкрив секрет Олександр Шмуригін, священник Володимирського кафедрального собору ПЦУ:

– Це не Патріарх подавав. Ми раніше судилися із Мінкультом за те, що незаконно скасували юридичну особу Київської Патріархії. А от щодо Петра Порошенка, то це була скарга від парафіян Київського Патріархату з Одеси про порушення їхніх прав, – повідомив священник.

Виявилися, що ображені парафіяни-позивачі – це бунтарі з храму Різдва Христового. У березні 2019 року вони не поділили парафію. Після створення ПЦУ храм та його священники перейшли до ПЦУ. Однак священик Віталій Сеник вирішив залишитися в ліквідованій УПЦ КП та відроджувати її в Одесі. Почалися конфлікти. О. Віталій Сеник разом з кількома парафіянами і сином, місцевим депутатом-опоблоківцем, тепер домагається відновлення невизнаного Київського Патріархату. У телефонній розмові Віталій Сеник підтвердив 5 каналу, що стосунок до заяви в СБУ має, однак від інтерв'ю відмовився.

В ПЦУ називають усі ці події технологією по розвалу Церкви зсередини.

Речник Київської Митрополії ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) єдиним логічним розв'язком цієї справи вважає її закриття. Релігієзнавець Віктор Єленський переконаний, що ця справа має два варіани розв'язку. З одного боку вона безперспективна, а з іншого – може дуже сильно мобілізувати всіх тих, хто дорожить духовною незалежністю України”.

Новий міністр культури України Олександр Ткаченко вважає: “Питання не в Томосі, а у тому, що процес політизується, як, на жаль, іноді з боку Церкви, а іноді з боку політиків. Думаю, історія цієї справи буде дуже короткою”.


Надрукувати   E-mail