Одне – діло робити, інше – язиком молоти

Довгограючі вибори ректора у нашому педуніверситеті збурили хвилю розмов про те, як багато можна було б для нього зробити. Кожен кандидат готовий був малювати захмарні замки. А один навіть публічно заявив, що цей навчальний заклад, мовляв, болото. Очевидно, мав на увазі, що тільки він зможе витягти його на світ Божий. Схоже, йому не повірили. Та свої пів сотні голосів він здобув.

Але здебільшого звучали якісь абстрактні речі, типу збільшити, розширити, залучити, підняти, підвищити і т.п. Але ось у публічному просторі з’явилось чимало конкретики. І не про те, що колись, а те, що вже.

Протягом останніх п’яти років Центральноукраїнський державний педагогічний університет стабільно входить у Топ-10 педагогічних вишів консолідованого рейтингу ВНЗ України, який щороку складає ресурс Освіта UA. За останні кілька років реконструйовано університетський стадіон, коштом регіональної програми побудовано футбольний майданчик зі штучним покриттям, створено майданчики для пляжного футболу та стрітболу на факультеті фізичного виховання, залучено спонсорські кошти на реконструкцію основного ігрового залу факультету та службових приміщень, проведено поточний ремонт загальноуніверситетської спортивної зали, відкрито зали для занять скелелазінням, бойовими мистецтвами і фітнесом, відновлено стрілецький тир, облаштовано дві хореографічні зали, оновлені спортивні майданчики біля гуртожитків.

Проведено реставрацію історичної будівлі факультету фізичного виховання, утеплено (заміна фасаду) п’ятиповерховий корпус, зроблено поточні та капітальні ремонти дахів практично усіх корпусів та гуртожитків, капітально відремонтовано дах спортивної зали корпусу №4, відремонтовано бомбосховище та столярну майстерню, відновлено огорожу навколо корпусу №1.

Триває реконструкція бази «Буревісник». У корпусах №1, №4, №5 та гуртожитку №1 встановлено автоматичні системи регулювання теплопостачання, практично в усіх навчальних корпусах та гуртожитку №1 замінено труби системи опалення на пластик, утеплено корпус №5, у внутрішньому освітленні відбувається перехід на свтлодіодні лампи. На енергоефективні замінено майже 90% вікон в університеті.

Це дає відчутний ефект в економії коштів на комунальні платежі – майже на 30%. Також відновлено електропостачання бази «Буревісник» за рахунок встановлення сонячних панелей.

Збережено від закриття санаторій-профілакторій "Юність", який зараз працює на самоокупності. Розширено спектр медично-оздоровчих послуг, придбано нове обладнання, проведені ремонти в кабінетах та утеплення, у профілакторії працює власна їдальня.

Об’єктивним показником якості динаміки для будь-якої установи є те, як змінюється вартість її основних фондів. В університеті ця динаміка залишається позитивною протягом обох каденцій діючого керівника.

Вартість власних, не орендованих основних фондів вишу збільшилася: у 2011-2014 роках – на 3,5 мільйони гривень, у 2015-2020 роках – на 60,2 мільйони гривень.

Це дозволяє ефективніше проводити навчально-виховний процес, впроваджувати передові технології в навчанні студентів, є одним з важливих індикаторів розвитку вишу.

Усе це правда? Тоді педуніверситет далеко не болото…

4 березня відбудеться другий тур уже других виборів. Невже будуть треті?

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail