«Одним все, іншим нічого» більше не буде?

Громади Кіровоградщини утворили Муніципальну лігу. Це консультативно-дорадчий орган при обласній раді, який формується на термін повноважень скликання обласної ради.

«Місія Муніципальної ліги полягає в об‘єднанні спільних зусиль обласної ради і територіальних громад задля розвитку Кіровоградської області через добробут кожної громади, задля укріплення самоврядування та місцевого лідерства, а також впливу на державну політику через призму запитів і потреб громад Кіровоградської області», – йдеться у положенні.

Перше засіданна ліги прокоментував заступник голови обласної ради Дмитро Лінько:

– Керівники 49 громад об‘єднались в Муніципальну лігу для спільного обговорення та пошуку ефективних рішень для розвитку Кіровоградщини.

Всі учасники зустрічі наголосили на важливості цього майданчика для спілкування та прийняття рішень. Адже у багатьох питаннях та проблемах місцеве самоврядування сьогодні лишилось сам на сам без достатніх можливостей для їх вирішення. Починаючи від охорони здоров‘я і закінчуючи обороною держави, сьогодні це відповідальність громад.

Також важливим аспектом діяльності Муніципальної ліги має стати рівномірний та справедливий розподіл ресурсів в області. На жаль, практика кулуарного розподілу, коли одним все, ншим нічого, практикується і сьогодні. З цим треба завершувати і переходити на відкритий та зрозумілий формат прийняття рішень на місцевому та загальнодержавному рівні.

Зі свого боку наголосив на важливості залучення молоді в процес місцевого самоуправління, створення молодіжних рад та радників з питань молодіжної політики. Підготовка молодих управлінців та людський потенціал в області – це одна з головних проблем для кожної громади. Важливим кроком тут має стати створення обласної молодіжної ради. Це питання плануємо розглянути на найближчій сесії обласної ради.


Надрукувати   E-mail