Офіцер поліції: «Всіх все устраює, а вас – ні…»

А тепер про внутрішній бік поліції. Патрульні зазвичай нічого не роблять (тому я позитивно здивувалася, що в Дніпрі вони були здатні на дії), а взагалі вони лише приймають письмову заяву зі скаргою і потім передають її дільничому.

І вже далі вилазить ота сама нереформована, стара, закостеніла система, в якій ніяких змін. Це такий трешняк, зараз розкажу. Мій сусід Ігорь на 5-му поверсі (балкон навскоси) стріляє по голубах з балкона з пневморушниці ( я про це раніше писала). Внизу під вікнами все всіяно трупами голубів, ще живих поранених птахів доїдають коти, валяються гори крил, хвостів, кишок.

У спеку над всим цим рій мух, які летять у вікна.

Це триває вже кілька років. Минулого літа сусід Ігорь – крупний лисий чоловік, схожий на Пригожина, гахнув по моєму балкону, де на бильцях сиділи голуби. Я виглянула і побачила його з рушницею, а внизу – поранених і вбитих пташок в хмарі пір’я.

Пішла до сусідів. Відчинила дружина – симпатична порядна жінка. Коли я спитала:

– Хто це у вас стріляє по голубах? – вибігли двоє 10-річних синів з радісними криками:

– Це наш папа!!!

Поговорила з нею, вона сказала, що вони вбивають голубів, бо ті гадять на прання. Ну, це ж не вихід, пояснювала я. На їх місце просто поселяться нові. Вона погодилася, сказала, що більше такого не буде і навіть винесла пару трупів з-під вікон.

Але цього літа знову все те саме – кожен день нові трупи. І добре б ще трупи, але частіше це підбиті, покалічені пташки, з простреленими крилами, спинами, які ще живі повзають внизу, поки по них не прийдуть коти.

І що ви думаєте? Сусід Ігорь тепер стріляє і по котах. Тиждень назад під деревом лежала і вбита кішка. На жаль, я не встигла сфоткати, на другий день хтось забрав. Хто наступний? Собаки? Люди?

Коротше, я викликала поліцію. Патрульні прийняли заяву і сказали, що передадуть її дільничому, я сфоткала номер заяви – щоб по ньому дізнаватися, як рухається справа.

Пройшло більше тижня. Ранок першого вересня зустрів мене черговим трупаком вбитого голуба під вікном. Ну, окей. Я поїхала у відділ дільничої поліції на Габдрахманова,1. Там я дізналася, хто дільничий – Михайло Моргулець, його телефон. І тут мене чекав великий сюрприз. Якщо ви проживаєте на вулицях Жадова, Попова, Пацаєва, Коваленка, то в мене для вас сумні новини, це і ваш дільничий також. Як він справляється з усіма заявами і порушеннями на такій великій густонаселеній дільниці?

Зараз розкажу. Я подзвонила пану Михайлу, щоб спитати, як іде справа з сусідом-убивцею. На це почула, що дільничий, виявляється, вчора приходив за вказаною адресою:

– Двері мені відчинила жіночка, тихенька, маленька, мухи не обідить. Сказала, що нічого не знає. Що ви від цих людей хочете?

– ??? так це ж не жінка стріляє по голубах, я написала в заяві, що чоловік. Там внизу все всіяно трупами, ви туди дивилися?

– А ви бачили, що це він стріляє?

– Ну так, на власні очі. (шах і мат, шо ж придумає пан Михайло?)

– А займатися тваринами – це не справа поліції. Для цього є товариство захисту тварин, звертайтеся туди.

– Це справа поліції. Є закон "Про захист тварин від жорстокого поводження". (знов шах і мат. Шо ж пану Михайлу придумати іще? О, придумав!)

Він почав на мене просто кричати, перебивати, принижувати.

– Що це ви за людина така, яку не влаштовують сусіди? Всіх все устраює, а вам не так???

– Мені? Тобто мене повинно влаштовувати, що під балконом лежать купи трупаків? Я звернулася до поліції за допомогою, щоб ви хоч поговорили з сусідом, але ви так ведете себе, ніби звертатися до поліції було моєю великою помилкою. Що я не так зробила?

– Ви зараз дома? От я зараз до вас приїду, викличемо сусідів і поговоримо всі разом, хто там і шо. Ви ж боїтеся? Боїтеся, шо з сусідами прийдеться говорить?

– Та приїжджайте, я з ними по десять разів на день бачуся, будемо говорить. (Ну, це я коротко описала, а кричав він на мене хвилин десять).

Пройшло п’ять годин. Ніхто не приїхав. Я дзвонила, трубку не бере. На смс-ки не відповідає. Все. На цьому робота дільничого офіцера поліції завершилася.

Ах, так, судячи з профілю у фейсбук, він мисливець. Мабуть, не варто чекати від нього допомоги ні мені, ні голубам, ні котам.

Хто його зна, що робити. У яку поліцію дзвонити, коли поліція не виконує свою роботу?

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail