Помер автор «Країни Моксель»

Помер визначний діяч ОУН, історик і письменник Володимир Білінський, автор бестселеру «Країна моксель, або Московія».

В. Білінський – один з тих, хто аргументовано і яскраво довів, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю, а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів.

Він сміливо вступав у дискусії із будь-якими науковими авторитетами і вигравав полеміку, доводячи рабську сутність і злочинність Москви.

«Росія породжена й вихована у потворній і приниженій школі монгольського рабства. Сильною вона стала тільки тому, що в майстерності рабства виявилася неперевершеною. Навіть і тоді, коли Росія стала незалежною, вона й далі залишалася країною рабів», – говорив В. Білінський.

Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 року в селищі Дунаївці Хмельницької області. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту. За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 по 1996 рiк жив і працював у Караганді, місті, яке було збудоване в’язнями таборів і депортованими. У 1999 році повернувся в Україну. Мешкав у Києві.

Український публіцист, історик, письменник, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь». Друкувався в газетах: «Літературна Україна», «Українське слово», «Столиця», «Нація та держава».

У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський був відзначений Премією ім. Івана Франка «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».

Виловлюємо співчуття родині і друзям покійного.

Царство небесне і вічна пам'ять!

Провід ОУН


Надрукувати   E-mail