Символ падіння влади в Росії створив українець

Завдяки великому українському композитору Петру Іллічу Чайковському Московія отримала офіційний музикальний супровід зміни влади. Знамените "Лебедине озеро" написане у Кам’янці (Черкащина) 1871 року.

Походив Петро Ілліч з українського роду Чайок. Прадід композитора, Федір Опанасович Чайка (1695-1767), родом з-під Кременчука, служив у Миргородському полку. Його син, Петро, народжений на Полтавщині (дід композитора), навчаючись у Києво-Могилянській академії, прийняв прізвище Чайковський. Пройшовши російсько-турецьку війну та відслуживши полковим лікарем, став городничим Слободського та Глазова у В'ятській губернії. До роду Чайковських належав і Євген Гребінка. Він, до речі, написав навіть роман "Чайковський".

Історія Кам’янки (Черкащина) другої половини ХІХ ст. тісно пов’язана з великим композитором П.І.Чайковським. Упродовж майже 30 років Кам’янка була його другою домівкою. Композитор приїздив сюди до своєї сестри Олександри Іллівни. Тут композитор працював над своїми творами: операми «Мазепа», «Євгеній Онєгін», «Орлеанська діва», над балетами «Лебедине озеро», «Спляча красуня», над збірником «Пори року» та ін.

Усіх своїх додому. Протягом століть ми приписали до різних країн своїх талановитих людей і вигадуємо чому вони не є українці. А вони насправді пронесли в собі через різні часи та імперії Україну. Пронесли як змогли, але пронесли щоб зберегти Україну.

Юрій Фоменко


Надрукувати   E-mail