Суддя через присутність журналіста переніс засідання, не відкривши його

Чи може суддя, не відкривши судове засідання, перенести його? Виявляється, може. Суддя Руслан Бурко з Кіровського райсуду довів, що і навіть таке в українському судочинстві можливе.

Хотіла потрапити на суспільно важливе засідання у справі ДТП, в якій загинув спецпризначинець Максим Латаєв і ще багато людей отримали ушкодження. Вже мало б бути остаточне рішення, на слухання прибули потерпілі, і нарешті привели обвинуваченого.

Суддя до того, як відкрити судове засідання, розпорядився вилучити із залу осіб, які не є учасниками процесу. Посилання на статті законодавства про гласність судового процесу та на те, що засідання відкрите і можуть бути присутні не лише учасники, подіяли якось дивно: не відкривши судового засідання, суддя просто заявив, що його переносить і вийшов із залу. Ні, не переніс слухання у більше приміщення, хоча й це було достатньо просторе, а просто грюкнув дверима перед носом у постраждалих.

Як пояснюють медіаюристи, законодавство про гласність судового процесу вище від внутрішніх суддівських розпоряджень про обмеження допуску ЗМІ у залу засідань через карантин.

За кабмінівською оновленою постановою вже не передбачено обмеження відвідування приміщень суб’єктів владних повноважень з боку сторонніх осіб. Йдеться лише про загальні вимоги щодо перебування в засобах індивідуального захисту, відстані між людьми тощо. Отже, пояснення, що допуск журналістів у приміщення суб’єктів владних повноважень та на відкриті заходи зумовлений встановленими карантинними обмеженнями, безпідставне і неправдиве.

Мене у цій історії обурює вчинок судді: як можна грюкнути перед всіма учасниками процесу дверима і перенести засідання, навіть не відкривши слухання? Дуже красномовне свідчення його об’єктивності і неухильного дотримання закону.

Написала заяву до поліції по 171-шій статті та скаргу голові суду. Також відправлю скарги уповноваженому з прав людини і на Вищу раду правосуддя. Хочу дізнатися, чи має право суддя переносити засідання, ще не відкривши його, а підставою вважати присутність журналіста? Хоча, звісно, знаю, що в нашій країні це як мертвому припарка.

Хоча – через резонанс, який створили колеги щодо недопуску ЗМІ на сесію обласної ради, голова визнав порушення та вжив заходів, аби рада була відкритою для журналістів.

Анастасія Зубова


Надрукувати   E-mail