Театр без голови

Несподівана звістка: головний режисер нашого обласного музично-драматичного академічного театру імені М. Кропивницького Євген Курман пішов з посади. Він пояснює це бажанням зробити творчу паузу. Але дуже схоже, що такий крок керівника театрального колективу спричинений ще й підкилимними іграми навколо цієї посади, в яких пан Євген не побажав брати участь.

Ще влітку було оголошено конкурс на замішення посади директора театру, у якому брав участь і Євген Курман з перспективою об’єднання цих двох керівних напрямків – така практика побутує у багатьох театральних колективах. Конкурентом у нього тоді був сумнозвісний хореограф Ігор Спінул. Але Національна спілка театральних діячів виступила зі зверненням, де поставила під сумнів публічність жеребкування при виборі членів конкурсної комісії.

http://chas-time.com.ua/liudyna/khto-ocholit-nash-teatr-tantsyurist-chi-rezhiser-i-khto-tse-virishit.html

Отож, вирішено було провести і вибір членів комісії, і сам конкурс заново. У цей же день, коли стало відомо про відставку Євгена Курмана, відбулося обрання членів конкурсної комісії. За результатами жеребкування до її складу увійшли: Людмила Оспадова – від громадської організації «Федерація аматорських Миколаївських театрів»; Наталія Ізбаш – від громадської організації «Федерація аматорських Миколаївських театрів»; Анатолій Войний – від благодійної організації «Благодійний фонд підтримки розвитку освіти та культури імені Григорія Сковороди». Перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора – художнього керівника театру ім. М.Л. Кропивницького планується на 15 листопада.

Перші двоє невідомі нашій мистецькій громадськості. Наскільки добре вони обізнані з особливостями нашого театрального організму – важко сказати. Анатолія Войного теж навряд чи можна назвати людиною інтегрованою у театральне середовище.

До складу комісії також мають увійти троє членів від колективу, але ті, хто там не працює. Ось що повідомив громадський діяч Андрій Лаврусь: «На зборах адміністрація запропонувала Євгена Нищука, Олеся Саніна і Артема Свистуна. На пропозицію внесення інших кандидатур троє осіб по черзі запропонували Сергія Дьоміна, Анатолія Короткова і Анну Ніжнікову.

Кожне прізвище супроводжувалося вибухом овацій приблизно 30 чоловік та вимагали таємного голосування. Очевидно команда ОПЗЖ відмінно провела роботу. Не дарма сам Ларін у супроводі танцюриста приїздив не один раз. Не відкидаю версію, що на людей могли тиснули або пообіцяли щось хороше. При таємному голосуванні план спрацював і від колективу обрали Дьоміна, Короткова та Ніжнікову».

Театр нині залишився без керівництва, без голови. Погано, якщо він таким буде і після обрання нового головрежа. Адже майстрів високого рівня у цій сфері не лише в області, у всій Україні – буквально десятки.

Світлана Орел

P.S. Стало відомо, що у конкурсі на посаду директора-художнього керівника Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького візьмуть участь троє кандидатів – артисти Олексій Дорошев і Євген Скрипник і ведучий і продюсер Сергій Компанієць.


Надрукувати   E-mail