У Долинській постане храм не Російської, а Української церкви

Здивувало повідомлення на сайті обласної ради: у Долинській освячено місце для майбутнього храму великомученика Святого цілителя Пантелеймона, який вважається покровителем воїнів і лікарів. За ініціативи долинської громади та сприяння міської влади для спорудження нового храму Української православної церкви виділено землю. Архітектори вже розробили проєкт споруди й на місці майбутньої церкви зведено символічний хрест.

УПЦ? Під цією назвою, як відомо, від байдужого і неуважного вірянина переховується Російська православна церква, яка нині, та й завжди, упродовж усієї своєї історії, була й залишається фактично не релігійною, а державною інституцією країни-агресора.

Невже керівництво нашої обласної ради підтримує зведення ще одної твердині РПЦ, яких і так на Кіровоградщині безліч?

На щастя, виявилось – ні. Просвітянин Сергій Яковенко повідомив, що майбутній храм, проєкт якого уже оприлюднено і який може стати окрасою Долинщини, зводитиметься вірянами Православної церкви України. Стоятиме він на перехресті двох вулиць при в’їзді у райцентр з боку Кривого Рогу і добре проглядатиметься з усіх сторін. Планується там і організація недільної школи. Але поки що попереду багато роботи, бо звести новий храм – це велика у всіх сенсах справа.

Та з Божою допомогою (а у Бога, як відомо, немає інших рук, крім наших!) – усе можливо.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail