У кожного обрізка своя? Як вберегти дерева?

За два тижні у Кропивницькому завершується санітарна обрізка дерев на території міста. Про це комунальні служби попередив міський голова Андрій Райкович під час чергової апаратної наради.

– Завершуйте виконання цих робіт, за пару тижнів дерева прокинуться і випустять бруньки, їх не можна буде обрізати, – наголосив міський голова. – Одночасно, даю доручення якісно виконати обстеження зелених насаджень, визначити скільки в місті аварійних дерев і прибрати їх, щоб не допустити нещасних випадків, травмування людей і пошкодження майна! Виконати цю роботу необхідно у стислі терміни.

А тим часом: У групі ФБ «Озеленення Кропивницький» з’явилося фото із Новомиколаївки, містечко АРЗ.

«Сезон перетворення дерев на стовпи відкрито. Жодної скелетної гілки не залишили. Що буде з цими деревами? Лисий стовбур поросте хаотичними пучками кущів, і через кілька років ті кущі почнуть відвалюватися. Не можу повірити, що це наш "Благоустрій" робить. Вони ж наче останнім часом нормально обрізали. А тут знов пішло наперекосяк», – написала Надія Паливода.

Пізніше аона додала: «У «Благоустрої» кажуть, що це не вони, що вони тільки біля будинків 5 і 7 різали, і акуратніше. А конкретно ці два дерева – невідомо хто.

Якщо будете бачити пильщиків – фотографуйте, будь ласка, номери вишок. Суть не в тому, щоб не обізати зовсім, деякі тополі там справді потребують обрізки. А в тому, щоб обрізати так, щоб лишилися скелетні гілки другого порядку – тобто кістяк основних гілок крони і тонших, які відходять від них. Тоді таке дерево не переживатиме стресу, гілки будуть відростати поступово, пуху багато років не буде».

Тож, до всього слід підходити зі знанням і любов’ю. І до дерев у тому числі.


Надрукувати   E-mail