У Кропивницькому роздаватимуть безплатні котеджі (ФОТО)

Безплатне житло? І хто в це повірить? Таке буває тільки в казках? І в житті теж! Перший модний особняк уже зведено в центрі Кропивницького. Дістанеться це помешкання тому, хто встигне вселитися першим.

Головна умова для того, щоб стати господарем будинку – мати чотири лапи, хвіст, довгі вуса та муркотіти.

Неподалік театру з’явився будиночок для котів. Ініціатор проекту –Павло Бобро, йому також допомагали друзі. Вартість споруди 2200 гривень. У апартаментах є постіль, поїлка і такий вхід, щоб у нього не пролізла собака.

Ініціатори проєкту заявили, що мають наміри встановити такі хатки у різних районах Кропивницького і сподіваються, що добросерді городяни будуть підгодовувати тварин.

З точки зору архітекруного дизайну теремок ошатний і креативний. А от його локація викликає деякі запитання.

Я проходжу цим перехрестям не перший рік кілька разів на тиждень і жодного разу не бачила тут кота. Жодного! Безпритульних собак – скільки завгодно. Ці без жодного пієтету вільно курсують і перед парадними входами в театр, облдержадміністрацію та міськраду. Коти ж зазвичай тримаються ближче до людського житла в розрахунку на їстівну милостиню та мишей. Ще для котів бажаним є сусідство з контейнерами для сміття, де є надія на недоїдки. Та й узимку біля людського житла більше варіантів затишного нічлігу (труби теплотрас у підвалах). Коти – істоти не публічні, їм потрібні паркани, горища, кущі та глухі закутки, де вони люблять нишпорити і затаюватися.

А ця хатка стоїть на газоні входом на людну пішохідну вулицю, де кожен може заглянути в неї. А якби там був кіт, то. мабуть, будь-яка дитина засунула б туди руку, щоб погладити. Тобто тварина там ніколи не мала б спокою. Також у мене є побоювання, що котячий особняк зацікавить злодіїв чи вандалів. Протез на руці статуї Наталки Полтавки, що неподалік, дає підстави для таких версій.

Тож поява котячого будиночка саме тут навряд має на меті справді надати комфортабельне житло бездомному мурчикові. Судячи з того, як хатка обмальована адресою якогось сайту, ця споруда може бути піаром, маркетологічним ходом, демонстраційним об’єктом, аби заявити про відповідний товар і стимулювати народ до його придбання як дачного житла для домашнього кота. Бо для цілорічного мешкання тут таки холоднувато буде. Та якщо там з’явиться мешканець, то він може розраховувати на мою булочку.

Ніна Даниленко


Надрукувати   E-mail