У центрі Відня буде Українська площа?

Українська громадськість м.Відня ініціювала надання новій, створюваній на перехресті вулиць Postgasse та Schönlaterngasse площі в середмісті міста назви «УКРАЇНСЬКА ПЛОЩА» (Ukrainerplatz).

Унаслідок реконструкції великої будівлі, яка тут знаходиться (Postgasse 8-12), та після проведеного серед жителів мікрорайону голосування про майбутнє цього місця, вказане перехрестя буде закрито для руху автотранспорту. Таким чином виникне нова площа, яка досі не мала назви. Тим часом саме ця площа історично та топографічно пов’язана з діяльністю української громади, упродовж багатьох століть інтегрованої в життя австрійської столиці.

Саме на цій площі, зокрема, розташований греко-католицький храм Святої Великомучениці Варвари, яка віддавна є не тільки релігійним, а й культурно-освітнім та соціально-комунікаційним центром українців Відня та Австрії.

Цього року виповнюється 245 років, відколи імператриця Марія Терезія разом зі своїм сином імператором Йосифом ІІ у 1775 році передала храм Святої Варвари у Відні для користування католикам візантійського обряду, більшість яких походила з сучасної України. Вже тоді до столиці Австрії прибули перші українські студенти-теологи з Галичини. Протягом наступних двох із половиною століть храм Св. Варвари та площа поруч з нею були і залишаються центральною локацією релігійного, національного та культурного життя українців у Австрії.

Саме тут проходили чотири великі хвилі української еміграції до Європи, Північної та Південної Америки, що добре задокументовано у численних історичних архівах.

Важливо те, що ініціатива не передбачає перейменування вже існуючих об’єктів міської інфраструктури, а лише найменування новоствореної площі іменем України – країни, історично пов’язаної з Австрією тяглими і плідними міжкультурними і міждержавними зв’язками. Таке найменування стало б свідченням багатопланових міжнародних стосунків двох великих європейських держав (політичних, культурних, економічних) та знаком дружби українського й австрійського народів.

У Відні, в місцях, історично пов’язаних з різними народами, вже є Грецька вулиця, Шведська та Єврейська площі, тож поява Української площі закономірно продовжить цей ряд і збагатить топоніміку Відня, як столиці багатокультурної і толерантної європейської держави.

Наступного року Україна святкуватиме 30-ту річницю незалежності. І так здорово було б отримати такий гарний подарунок – Українську площу в центрі Відня.

Тож, підтримаймо ініціативу українців – петицію можна підписати за посиланням:

https://www.change.org/p/mmag-markus-figl-bezirksvorsteher-des-1-wiener-gemeindebezirkes-ukrainian-square-in-central-vienna-ukrainerplatz-in-wien-1010

Ярослава Різникова


Надрукувати   E-mail