Відлуння Чорнобиля: вона була не такою, як усі

Не тому, що носила екстравагантний одяг або зачіску. Та й не намагалася бути найкращою у різноманітних конкурсах та змаганнях. Вона просто була не такою, як усі. Мала гарний каліграфічний почерк, що швидше нагадував написи на конструкторських кресленнях. Неймовірно артистичну дикцію. Залюбки декламувала голосом Маргарити Терехової уривки із «Собаки на сіні», що дивувало усіх, хто її слухав. Захоплювалася бальними танцями. Годинами сиділа у бібліотеці, готуючись до занять у інституті. Постійно працювала над собою, своєю особистістю.

Я з нею познайомилася на першому курсі, коли вступила на навчання на філологічний факультет педінституту. Мене відразу здалося, що Олена – надійна, цілеспрямована, відкрита людина. І я не помилилася. Вона була тим другом, на кого можна було повністю покластися. Який ніколи не зрадить. Разом готувалися до пар, писали курсові (навіть їздили до столичної бібліотеки, аби набрати цікавого матеріалу), ходили на вистави до «Резонансу», любили одних і тих самих викладачів та кіноартистів.

Так само разом гуляли у міському Дендропарку (каталися на колесі та інших атракціонах), не усвідомлюючи, що у країні лихо – стався вибух на Чорнобильській АЕС. А то був квітень 1986-го.

Я першою дізналася, що Олена у лікарні. Її мама Антоніна Іванівна розповіла, що лікарі запідозрили в неї гепатит. Після пар я завітала до подруги, аби провідати та розвеселити. Тоді я не знала, що то була наша остання зустріч. Через кілька днів дівчину перевели в гемовідділення обласної лікарні, а через тиждень життя Олени Сидорової обірвалося… Не стало талановитої людини, гарного щирого друга. А батьки втратили єдину доньку.

Ось уже 34 роки минуло з часу Чорнобильської трагедії. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами. А скільки невизнаних жертв! Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління…

Ольга Кизименко


Надрукувати   E-mail