В окупованому селі жодна людина не прийшла на Великодню службу до московського попа

У селі Добропілля на тимчасово окупованій території Херсонщині вірняни відмовилися взагалі від пасхальної служби, яку мав провести священник московського патріархату. Причина цього рішення полягає в тому, що загарбники заборонили служити в селі священнику ПЦУ Платону Данищуку, через його відмову перейти до Московського Патріархату.

Службу замість священника ПЦУ мав провести служитель московського патріархату, однак мешканці села виявили мужність та рішучість, вирішивши провести Великдень вдома, без храмової служби. “Люди вирішили, що краще Великдень вдома, ніж з московським патріархатом. Пишаюсь мужністю вірних ПЦУ”, – зазначив священник ПЦУ Михайло Карнаух, коментуючи події в селі Добропілля. Він також зауважив, що цей випадок є яскравим прикладом того, як вірні ПЦУ встояли на захист своїх переконань та віри, попри тиск та обмеження з боку окупантів.

Як повідомив священник ПЦУ Іван Замараєв, отець Платон – настоятель місцевого Свято-Троїцького храму – улюбленець не лише односельців, а й усього тамтешнього району. Загарбники арештували його вдруге та кидати у катівні цього разу не стали, просто заборонили проводити служіння, фактично позбавивши українську громаду свого храму.

Ймовірно загарбники заборонять і надалі священнику ПЦУ проводити богослужіння.

«Духовний фронт України»


Надрукувати   E-mail