Винайдена новітня машина часу

До 30-річчя Незалежності Регіональний центр наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань Кіровоградської обласної ради презентує видання «Кіровоградщина у 1991 році. Проголошення незалежності України».

Видання знайомить із земляками, які зробили значний внесок у розбудову не тільки краю, а й держави. Інформує про розвиток Кіровоградщини після здобуття Україною незалежності. Зокрема, йдеться про посилення ролі сільського господарства в економіці Кіровоградської області, нарощування промислового комплексу та розквіт культури краю. Найбільшого розвитку на Кіровоградщині досягли такі галузі промисловості, як металургія, промисловий видобуток уранової руди та машинобудування. У сільському господарстві провідне місце належить рослинництву. Крім цього, активно розбудовується інфраструктура, необхідна для розвитку та функціонування агропромислового комплексу. У культурному житті Кіровоградщини чільне місце належить фестивалям, що здобули статус всеукраїнських, та танцювальним колективам.

У матеріалах видання викладені думки жителів Кіровоградщини – депутатів обласної ради, голів сільських рад, директорів установ, співробітників комбінатів, колгоспів та фабрик, пенсіонерів, учасників Другої світової війни, культпрацівників, звичайних громадян – про проголошення незалежності України, перші вибори президента, всеукраїнський референдум.

Світлини, опубліковані на сторінках видання, як новітня машина часу, переносять у мітинги часів здобуття незалежності, бурхливі емоції тих часів. Опубліковано також документи, які приймалися для законодавчого утвердження нового статусу держави,

Видання «Кіровоградщина у 1991 році. Проголошення незалежності України» розраховане на широке коло читачів та буде цікавим усім, хто небайдужий до історії України взагалі та Кіровоградщини зокрема.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail