Віртуальна виставка друга нащадків Шевченка

Наш обласний художній музей, відомий різноманітністю заходів, не злякав карантин і коронавірус. 25 березня він відкрив віртуальну виставку художника-земляка, члена Національної спілки художників України Бориса Єгорова, якому цього дня виповнилося б 95 років.

Борис Єгоров родом із міста Знам’янка Кіровоградської області, навчався у Одеському художньому училищі імені М. Грекова. Його улюблені жанри – ліричний пейзаж, портрет, сюжетні картини на сільськогосподарську тематику. Художник багато подорожував, відтворюючи свої враження у етюдах, які згодом ставали основою нових картин. Він відвідав Кавказ, Карпати, Прибалтику, різні куточки України.

Ще з юних літ у Знам’янці Борис Кузьмович потоваришував з нащадками Т.Г.Шевченка – внучатою племінницею Кобзаря Катериною Максимівною Красицькою і її донькою Антоніною Вереміївною Красицькою, краєзнавцем і письменником В’ячеславом Євгеновичем Шкодою та ін. Спілкування з нащадками Т.Г.Шевченка надихнуло Бориса Єгорова на створення багатьох його картин. Це не перша виставка Єгорова у Кіровоградському обласному художньому музеї. Попередню персональну було відкрито у червні 2011 року. Тоді Борис Кузьмович приїздив разом із дружиною Оленою Михайлівною і передав до фондів музею 17 живописних робіт, які й стали основою нинішньої виставки.


Надрукувати   E-mail