Як впізнати своє місто у пісні?

Днями побачила світ нова вокальна збірка композитора Петра Лойтри «Пісні рідного краю». Оспівати рідний край, де народився і виріс, зберегти музичну традицію та поетичну спадщину своїх земляків – саме за цю благородну справу взявся композитор Петро Лойтра, чия творчість відома у різних куточках України.

Як зазначив сам автор, пісні, що увійшли до цієї збірки, писалися нашими земляками у різні періоди, коли місто славилося підприємствами, роботящими руками, відомими людьми. «Тут є пісні, написані моїми друзями з інших міст України, які побували у нас на гостинах, подарували присвяти на пісенні тексти. Я вирішив зберегти їх для наших дітей і онуків, щоби пам’ятали, яким було місто Мала Виска два десятка років тому», – зазначає Петро Лойтра.

Першою побачила матеріал майбутньої збірки поетеса, членкиня обласного літоб’єднання Світлана Шевченко, землячка автора. Результатом цього знайомства стала передмова до пісенника. На її думку, у новій збірці читач знайде для себе все, що хвилює і надихає наших краян. За її допомогою він може здійснити умовну мандрівку від одного населеного пункту до іншого, знайомлячись із Маловисківщиною та пригадуючи щось своє, сокровенне, водночас. «Адже які б історичні часи не вирували за вікном, людина завжди вірить у краще. Віра прикрашає рідний край піснями і рушниками, квітами і вербами», – наголошує Світлана Шевченко.

Збірка може зацікавити учителів освітніх закладів, працівників культури – усіх, хто любить музику і співи, хто любить рідний край.

Любомир Романов


Надрукувати   E-mail