Забута «Артеміда» в Кропивницькому нагадала про себе димом

Орієнтовно близько п’ятої ранку 3 травня ранні перехожі помітили дим та пожежні машини на перехресті вулиць Чміленка (колишня Дзержинського) і Чорновола (колишня Луначарського) у Кропивницькому. Горіла всередині одноповерхова споруда – один із офісів колись могутньої горілчаної імперії «Артеміда».

Свого часу її підприємства випускали кожну п’яту пляшку горілки в Україні. Керівниця Артеміди Ганна Антоньєва родом з міста Помічної Добровеличківського району була народним депутатом і керівником Демократичної партії України. Артеміда стала занепадати на початку 2000-х років і згодом щезла повністю, а в 2015-му зникла з радарів і сама Антоньєва. Комплекс офісних споруд, де виникла пожежа, стоїть пусткою вже багато років, подвір’я заросло хащами та бур’янами. Лише недбало обрубані гілки свідчать, що іноді тут хтось буває. На металевих воротах уціліли «герби» уже неіснуючої торгової марки.

Великих руйнувань вчасно ліквідована пожежа не завдала. Наразі споруда зяє відчиненими вікнами, з яких долинає відчутний запах згарища. У 2018 році по вулиці Дворцовій горіли інші будівлі, серед власників яких є і Антоньєва. Це пам’ятки архітектури напроти музпедфакультету педуніверситету. Вони теж давно стоять порожні і занедбані.

Зоя Красівська


Надрукувати   E-mail