Закоханий у природу

У день зимового сонцестояння, коли земля починає поворот до весняного відродження, виповнилося б 85 років відомому на Кіровоградщині краєзнавцю, фотохудожнику та натуралісту Михайлу Ножнову.

Закоханий у природу України та Кіровоградщини, Михайло Михайлович залишив у спадок фотоархів, частина якого зберігається у фондах Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Подорожуючи Кіровоградщиною, він не лише фотографував. Частина його творчої спадщини – систематичні фенологічні спостереження, які натураліст проводив під час своїх походів. Свої дорожні нотатки краєзнавець публікував у засобах масової інформації, тим самим привертаючи увагу громадськості до природи краю.

Саме після публікацій Михайла Ножнова ряд природних об’єктів області був обстежений фахівцями і взятий під охорону держави. Серед них – заказники місцевого значення «Аджамський» та «Витоки ріки Інгул».

Ґрунтовні дослідження природи Кіровоградщини отримали визнання краєзнавців області і у 1997 році Михайло Ножнов був нагороджений обласною краєзнавчою премією імені Володимира Ястребова.

З фотографіями Михайла Ножнова можна ознайомитися у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Запрошуємо всіх бажаючих!

Краєзнавчий музей, Кропивницький


Надрукувати   E-mail