Згадайте вітражі і їхнього творця

15 лютого 2022 року завершилося земне життя яскравого митця, талановитого художника Анатолія Андрійовича Пунгіна. З глибоким сумом Команда Музею мистецтв висловлює щирі співчуття рідним, близьким та друзям покійного.

Митець народився 18 березня 1947 року в місті Ленінакан (Вірменія). Закінчив Одеське державне художнє училище імені М.Грекова (1968), живописне відділення. Згодом творча доля пов’язала його з Кіровоградом (Кропивницьким). Працював у галузі живопису, монументально-декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України (1994), лауреат обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Я.Паученка. Анатолій Андрійович учасник багатьох міських, обласних, республіканських та закордонних виставок. Досить плідною була співпраця митця з Музеєм мистецтв, постійний учасник тематичних виставкових проєктів. Входив до потужного осередку митців нашого міста, які працювали у галузі монументального та декоративно-ужиткового мистецтва. Його найвідоміші вітражні композиції у бібліотеці імені Д.Чижевського і сьогодні є справжньою окрасою відділу мистецтв.

Займався громадською діяльністю, був членом журі обласних премій у сфері образотворчого мистецтва і мистецтвознавства імені О.Осмьоркіна та обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Я.Паученка. Твори митця зберігаються в музейних та приватних колекціях України та закордону.

Пішов із життя глава творчої родини Пунгіних-Руденків-Хворостів.

Пишаємося, що мали щастя зустрічатися та спілкуватися з митцем на багаточисленних вернісажах.

Музей мистецтв та шанувальники таланту митця


Надрукувати   E-mail