І року не протримався… Чому?

Кабінет міністрів на засіданні посеред минулого тижня погодив звільнення Андрія Назаренка з посади глави Кіровоградської облдержадміністрації.

Урядовці проголосували за звільнення Назаренка за угодою сторін. Назаренко працював в області з 2010 року. Його призначили на посаду глави Кіровоградської ОДА у серпні 2020 року.

У соціальних мережах розгорнувся флешмоб на його захист, адже він зарекомендував себе демократичним і відкритим керівником, уважно ставився до людей, зокрема тісно співпрацював із громадськими організаціями, активно допомагав колишнім воїнам-захисникам. Очевидно, була надія, що президент схаменеться і не підпише погодження Кабміну. Але, мабуть, у тих кабінетах усе було погоджено заздалегідь, бо вже наступного дня президент Зеленський підписав Указ за №163/2021 про звільнення Андрія Назаренка з посади голови Кіровоградської ОДА.

Виконувати обов'язки голови тимчасово буде перший заступник Валерій Жалдак.

Андрій Назаренко подякував колегам за співпрацю і додав, що й надалі залишається в команді президента (?). Схоже, це просто фраза, бо після такого вияву недовіри, про яку команду мова? Ми попросили Андрія Назаренка прокоментувати свою відставку і назвати справжню її причину. Але у відповідь – мовчання. Це типова поведінка чиновника, який не хоче випадати із кадрової обойми. Але не поведінка лідера…

І все-таки, чому Андрій Назаренко, не гірший за інших голова ОДА, був так несподівано звільнений? Без будь-якої видимої причини, висунутих претензій чи навіть політичної мотивації? Знайшовся проноза, який переконав керівництво держави, що керуватиме «ефективніше»? Чому ж, тільки на реконструкцію колишнього приміщення обласного відділення Національного банку он виділено більше 30 мільйонів гривень. Їх же можна освоїти по-різному… У таких випадках на думку приходять хіба що подібні думки. «Прозора» влада вчергове продемонструвала свою дрімучість.

Та як би там не було, така часта зміна голів ОДА навряд чи сприяє розвитку області, авторитету влади в цілому.

* * *

У той же час КМУ погодив призначення Олексія Любченка, який кілька років працював у нашій області, главою державної податкової служби.


Надрукувати   E-mail