Наші депутати за обов’язкове декларування, але у закритому режимі

Верховна Рада 5 вересня прийняла в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників, а також ухвалила в цілому закон, який передбачає покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій на суму більше 1,3 мільйона гривень.

За прийняття законопроєкту в цілому проголосували 329 народних обранців. А головна правка про негайне відкриття декларацій не набрала потрібну кількість голосів (199 з 226).

Як же проголосували депутати від нашої області? Усі, члени фракції «Слуга народу» – Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Юрій Кузбит, Олександр Тарасов підтримали законопроєкт. За проголосували також позафракційні Олесь Довгий та Богдан Торохтій (як бачимо, він залишається в парламенті попри наміри Арахамії http://chas-time.com.ua/polityka/odin-vidtorokhtiv-inshij-vidterzav.html). Проголосував за і член фракції «Відновлення України» Олег Воронько. І майже таку ж одностайність (крім Довгого і Торохтія) вони проявили, голосуючи проти поправки про негайне відкриття декларацій. Сашко Дануца разум з Кузбитом, мабуть, втік із залу – були відсутні. Мудрій, Тарасов, Воронько просто не голосували,

Національне агентство з питань запобігання корупції планує просити президента накласти вето на законопроєкт №9587-д, бо він залишає декларації закритими щонайменше на рік і передбачає, що при сплаті штрафу особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн грн, не потрапляє до "Реєстру корупціонерів". 

Громадськість теж вимагає від президента Володимира Зеленського ветувати закон у такому вигляді, хоча поновлення декларування – це одна з ключових вимог міжнародних партнерів. Рух "Чесно" зокрема наголошує, що суспільство вимагало не просто відновити подачу декларацій, а зробити їх публічними, щоб кожен громадянин міг на сайті НАЗК бачити інформацію про статки нардепів та чиновників усих рівнів.

Українці також зібрали 25 тисяч підписів під петицією з вимогою до президента накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту, щоб відкрити реєстр майнових декларацій чиновників.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail