«Справжньому лідеру міста» закон не писаний?..

Приємно здивувало повідомлення про те, що студентський парламент Київського університету занепокоєний залученням їхнього навчального закладу до участі в акції політичної партії. Йдеться про зібрання у внутрішньому дворі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де кандидат у мери Києва від "Слуги народу" Ірина Верещук представила список кандидатів від партії на виборах до Київради. Також там виступав президент Володимир Зеленський.

«Звертаємо увагу, – говориться у студентському зверненні, – що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України "Про освіту", політичні партії (об’єднання), їхні члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти. Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України "Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти" від 14 вересня 2020 року 1/9-525. СПУ засуджує будь-які акції політичного характеру, в тому числі політичну агітацію на території університету, а також використання назви Київського національного університету імені Тараса Шевченка для задоволення політичних інтересів".

У «Слузі народу» відповіли, що захід, мовляв, проводився лише у дворі, а не у самому приміщенні, а двір – спільна громадська територія. Але

студентський парламент був непохитний і наголосив, що у розумінні вищенаведених норм не має значення, чи проводяться подібні заходи безпосередньо у самій будівні університету чи на її території, чи публічні заходи офіційно оголошені як політичні, чи їхній політичний характер витікає з наявності політичної символіки та політичних фігур, що асоціюються з конкретною політичною партією.

На жаль, у нашому місті подібну позицію висловити нікому. Цим і користуються слуги. Кілька днів тому кандидатка на посаду голови міста Ольга Ковальова-Алокілі проводила зустріч прямісінько перед входом у відомий і популярний навчальний заклад – Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат (ліцей Короткова). Теж, мабуть, вважає, що це не сам ліцей, а лише спільна територія. А перед цим про якісь інновації вона говорила у кооперативному коледжі економіки і права імені Сая. Правда, важко уявити про які навчальні інновації вона може говорити, судячи із цитат її виступу перед представниками жіночих організацій у Дендропарку… Там ішла мова про додаток «Безпечний освітній простір», до якого пані Ольга, очквидно, не має жодного стосунку. Та це вже справа третя, хай виборець оцінює.

Але «справжній лідер міста» (з якого дива?) мав би пам’ятати про норми закону.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail