Суду треба вигадати будь що…

Відбулося засідання апеляційного суду по справі Романа Червінського. Адвокати подали апеляцію на те, що Червінському продовжили термін утримання під вартою в той час, як йому навіть НЕ ВИСУНУТО ПІДОЗРИ!!! За що сидить людина вже рік – невідомо.

При цьому продовжили утримання під вартою за ст. 615 воєнного стану: "в умовах, коли судове засідання провести неможливо, термін продовжується автоматично на два місяці". Ця стаття застосовується на тимчасово окупованих територіях чи там, де йдуть бойові дії, і засідання суду справді неможливо провести. Але в Кропивницькому 19 квітня судді тихо зачинилися з прокурорами і там прийняли цю ухвалу – адвокати і громада стояли під зачиненими дверима і вимагали їх пустити.

Яким чином і чому неможливо було провести судове засідання? Коротше, скарга захисту очевидна, але судді явно не на нашому боці.

Червінський їм так в очі й сказав:

– По вас же видно, що рішення ви вже прийняли наперед і лише імітуєте судовий процес.

Також адвокати заявляли відвід відвести прокуророві, бо він чинив явні злочини: додавав до справи сфальсифіковані докази, як ті заяви потерпілих, які сказали, що "ми потерпіли від збройної агресії рф, а не від дій Романа Червінського", але прокурор однак додав їх у справу як докази... проти Романа Червінського.

– Ти ж мені сам сказав, – каже Роман прокурору, – коли ми виходили за двері, ти сказав, що на тебе тиснуть, що в тебе троє дітей, і ти насправді просто змушений оце все робити.

...Прокурор сором'язливо ховає очі (міг би й оголосити самовідвід, але сорому там не настільки багато)

А якщо по суті – поясніть мені, ну. Поясніть: Червінського звинувачують у перевищення службових повноважень, що він нібито сам, без погодження з СБУ ініціював цю операцію по переговорах з російським пілотом, щоб він прилетів на російському літаку на Канатове. Ну а потім "хтось передав інформацію росіянам" і далі ви знаєте.

Так це навіть не Червінський вів переговори з цим російським пілотом! Не Червінський! Переговори з російським пілотом вели працівники СБУ! І керував ними пан Гавриленко. Яким чином СБУ могла не знати про цю операцію???

І керівником Червінського був командир однієї з бригад ССО Віктор Ганущак, який координував усі його дії, а про перебіг операції доповідав напряму головнокомандувачу Валерію Залужному.

Адвокати вимагали в суддів перенести засідання, щоб на наступне викликати як свідків згаданих вище Гавриленка і Ганущака. Суд відмовив. Нашо їм ці зайві свідки? Ще, не дай Боже, скажуть, що Червінський не винний.

Перед судом стоїть завдання не випустити Червінського, а придумувати будь шо, аби утримувати його під вартою.

Знаєте, що сьогодні мене вразило найбільше? Жінка, яка приїхала з Рівного. Спеціально на суд по Червінському. Вона їхала 10 годин в автобусі. Де буде ночувати чи як їхати назад – ще не знає. Її син загинув на війні 23 серпня 2023 року, на День прапора.

– Я просто не можу вже дивитися на цю несправедливість. За що мій син загинув? Щоб завтра могли так само судити цих хлопців, що зараз воюють? Судити будь-кого, хто їм не сподобається чи хто піде проти них?

Надія Паливода

Фото Таїни Дубровської


Надрукувати   E-mail