Там, де є справжній лідер, несподіванок немає

Порадував записом на ФБ, очевидно, знову обраний голова Помічнянської ОТГ Микола Антошик: «Шановні мешканці Помічнянської громади! Я щиро дякую вам за висловлену довіру на місцевих виборах 25 жовтня. Ваша підтримка є надзвичайно важливою для мене, адже ви повірили в мене, мої сили і досвід. Наразі я докладатиму всіх зусиль, щоб не підвести жодного з вас та продовжити розпочату роботу. Дякую всім за високе почуття обов’язку і громадську позицію, які стануть головною запорукою подальшого процвітання нашої громади».

Думаю, пораділи усі, хто знає цього чоловіка. Представник династії залізничників, він певний час очолював тутешню дистанцію колії. Фактично через політичну та світоглядну несумісність з тодішнім керівництвом «Укрзалізниці» пішов з цієї роботи. І, будучи самодостатньою та всебічно розвиненою людиною, знайшов себе у роботі в органах місцевого самоврядування. Свого часу був обраний ще на голову міста Помічної. Одним з перших в області підтримав процеси децентралізації. Та сформувати повноцінне ОТГ у Помічній було набагато важче, ніж деінде.

Люди підтримали пана Миколу, але ж містечко ще за радянських часів з волі якогось недолугого «діяча» було територіально розділене між двома районами – Новоукраїнським і Добровеличківським. Раніше це місцевих жителів не дуже хвилювало, але створення ОТГ потребувало й формального об’єднання. Бо ж на перших порах за законом ОТГ могла бути створена тільки у межах одного району. Помічнянцям довелося долати дуже непрості бюрократичні перепони, поки вони добилися відповідних рішень на рівні держави, ставши фактично першопрохідцями і відкривши шлях іншим, у кого виникла потреба об’єднувати населені пункти не одного району.

У той же час Микола Антошик дбав і дбає про благоустрій та розвиток Помічної й околиць. Колеги пам’ятають фестиваль фотографів, який він організував у Помічній. Скільки оригінальних і неповторних фото розійшлися тоді по світу, привернувши увагу до цікавої і трагічної історії краю.

Саме це – відродження власної історичної свідомості свого часу перевернуло його життя, коли до рук потрапили твори земляка, уродженця Помічної, а нині письменника і краєзнавця, лауреата Шевченківської премії Григорія Гусейнова. Хто читав його краєзнавчі розвідки, той зрозуміє, чому Микола Миколайович іншими очима подивився і на селище Помічну, і на весь оточуючий світ. Тому він і взявся його відроджувати, прикрашати. У покинутому залізничному вагоні створив музей, встановив пам’ятний знак землякові-дисидентові Петрові Чорному. То був початок. Нині усіх ініціатив голови ОТГ Миколи Антошика уже й не перерахувати.

Радує, що земляки побачили й оцінили це. Там, де є справжній український лідер, там несподіванок під час виборів немає.

Світлана Орел

P.S. Стало відомо, що перемогу на виборах здобув ще один голова, який вже встиг зробити багато для громади – Ігор Забажан у Новомиргороді.


Надрукувати   E-mail