Там, де Росія мовчить…

Станом на 28 березня тридцять країн Європи повністю або частково вимкнули зі свого ефіру російські пропагандистські канали. Водночас європейські регулятори й медіа посилюють підтримку України в інформаційному просторі — кількість країн, в яких транслюються радіо– і телепрограми українською мовою, постійно збільшується.

Згідно з інфографікою від Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення, Європейська платформа регуляторних органів (EPRA) підтримала заклик Національної ради до боротьби з російської пропагандою в Європі. Російські пропагандистські канали Russia Today і Sputnik заборонено у всіх країнах Європейського союзу.

Країни, що транслюють українські канали та блокують канали РФ:

Румунія

Згідно з рішенням Національної аудіовізуальної ради (CAN), румунські кабельні компанії можуть навіть не вимагаючи угод від правовласників ретранслювати два українські телеканали — «Рада» і «Еспресо».

Велика Британія

Регулятор Великої Британії відкликав ліцензії RT. Українським мовникам запропоновано транслювати свої програми в ефірі країни на базі британських платформ (наприклад Sky, Virgin, Freesat і Freeview).

Німеччина

Відомі німецькі телеканали RTL і ntv невдовзі запускають програму новин українською мовою.

Чехія

У Празі у складі медіагрупи «Медіа Богемія» розпочало мовлення «Радіо Україна». Його контент спрямований на підтримку українських громадян, які залишили свою країну, рятуючись від російської агресії.

Польща

Регулятор Польщі заборонив російські канали, замість них транслюються українські телеканали. Найбільший польський радіомовник RMF Group створив україномовне радіо «Ви слухаєте RMF Україна!». У випусках новин радіостанції цілодобово надається корисна інформація для українських біженців у Польщі.

Бельгія

У Фламандській громаді Бельгії російські пропагандистські канали були видалені з кабельного телебачення та інших платформ.

Нідерланди

Російські телеканали «Russia Today», «Sputnik» не проліцензовані і не поширюються в місцевих кабельних або наземних мережах Нідерландів. Регулятор з питань медіа країни рішуче націлений на те, щоби припинити поширення дезінформації і мови ненависті, що надходять від «Russia Today», «Sputnik» та інших підконтрольних російській державі ЗМІ.

Греція

Регулятор Греції заборонив трансляцію російських каналів та заблокував доступ до вебсторінок російських медіа.

Молдова

Регулятор Молдови заборонив російські і білоруські канали, а також телеканал «МИР».

Естонія

Регулятор Естонії тимчасово призупинив ретрансляцію програм російського походження.

Литва

Регулятор Литви тимчасово призупинив ретрансляцію програм російського походження.

Латвія

Регулятор Латвії обмежив трансляцію 28 програм, пов’язаних з Росією і Білоруссю, а також на початку березня заблокував вебресурси, пов’язані зі «Sputnik» та іншими ЗМІ Росії. Найближчими днями телеканал «Україна 24» буде доступним безкоштовно в рамках наземного мовлення на території Латвії.


Надрукувати   E-mail