То підкуповували Табалови виборців, чи ні?

У цьому намагається розібратися суд Подільського району міста Кропивницький. «Судовий репортер» повідомив, що минулого тижня прокурор зачитав обвинувальний акт щодо двох мешканців міста Руслана Соляра та Михайла Кіншу. Йдеться про підкуп виборців.

Як пише «СР», матеріали справи свідчать: у червні 2020 року обвинувачені вступили в довірливі контакти з невстановленою особою, яка має стосунок до партії «НАШ КРАЙ». Нібито йшлося про підкуп виборців в інтересах кандидата в депутати Кіровоградської обласної ради Сергія Табалова, кандидата в депутати Кропивницької міської ради Надії Воленшчак (цивільна дружина Сергія Табалова) та партії «НАШ КРАЙ».

Обвинувачення стверджує, що громадяни Соляр та Кінша звернулись до мешканця Кропивницького Володимира Слінченка з проханням підшукати виборців, які за 500 гривень голосуватимуть за вказаних кандидатів і партію. Під час передвиборчої кампанії Слінченко уже співпрацював зі слідством, яке вело негласні розшукові дії. За кілька днів до минулих виборів у місцеві ради, згадані громадяни не раз зустрічалися, передаючи один одному списки виборців, які готові голосувати за гроші за певних кандидатів і партію, а також гроші.

Під час ще однієї зустрічі нібито йшлося про підкуп виборців, які голосуватимуть у Києві. Їхній голос вже оцінювався у тисячу гривень.

Надія Воленшчак від коментарів «СР» відмовилась, Сергій Табалов сказав, що ні з Соляром, ні з Кіншою по цій справі не спілкувався, лише зі слідчим. Факти підкупу заперечує. У той же час, прокурор під час судового засідання повідомив, що на етапі слідства як свідки були допитані Сергій Табалов і Надія Воленшчак й вони дали проти обвинувачених викривальні свідчення.

Руслан Соляр у коментарі «Судовому репортеру» сказав, що він займався не підкупом, а організацією людей із посвідченням журналістів для поїздки до Києва для відстеження перебігу і результатів голосування. На запитання від якої редакції мали їхати «журналісти», назвав інформаційну агенцію «Наступ», яка нібито працює в Києві. Знайомство з Табаловим та Воленшчак він підтвердив. Викривальність їхніх показів він заперечує..

Очевидно, суд досліджуватиме цю справу ще не в одному засіданні. Цікаво, яким буде рішення?

За матеріалами «СР»


Надрукувати   E-mail