То Татаров агент ФСБ, чи ні?

Широкого резонансу набуло повідомлення про те, що колишнього очільника управління СБУ в Харківській області Романа Дудіна затримали за підозрою у державній зраді. "За даними слідства, 24 лютого 2022 року підозрюваний за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. Він не забезпечив виконання функцій та завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків", – конкретизували в офісі Генпрокуратури деталі справи. 

Дудін, за даними прокуратури, перебуваючи у підпорядкуванні командувача угруповання військ "Харків", залишав своє службове місце та виїхав за межі області. Він також самоусунувся він виконання бойових розпоряджень, а саме не організував та не координував контрдиверсійну діяльність СБУ в області. На додачу Дудін не забезпечив участь підрозділу в обороні Харкова у складі сил угруповання військ "Харків". 

У той же час екскерівник СБУ Харківщини Роман Дудін заявляє, що відкрита проти нього справа є політичною. Її замовником Дудін називає ФСБ Росії, яке діє через українську агентуру. У своєму ФБ він оприлюднив звернення до президента Володимира Зеленського. У ньому Дудін звинувачує керівника ОПУ Андрія Єрмака, його заступника, нашого земляка Олега Татарова та колишнього куратора «Слуги народу» на Харківщині Вадима Слюсарєва у співпраці з ФСБ.

«Незаконно захищав Харків від окупантів? ДБР відкрило кримінальне провадження проти генерала Кривоноса, а тепер проти мене. Шкода, що президент закриває очі на діяльність російської агентури у своєму офісі», – пише він.

За словами Дудіна, саме Татаров організував його переслідування за вказівкою Слюсарєва, який 18 лютого виїхав до Росії. Допис екскерівник СБУ Харківщини супроводив відео допиту помічника Слюсарєва, який розповідає про співпрацю шефа з ФСБ. «Слюсарев збирав компромат на голову Держприкордонслужби України для ФСБ. Татаров призначив осіб в СБУ, що допомагають ФСБ переслідувати мене. У цьому йому допомагає заступник начальника ДЗНД СБУ Салєнков Андрій Володимирович», – додає Дудін.

Екскерівник територіального управління СБУ стверджує, що Андрій Салєнков був куратором «Оплоту» в Харківській області та допомагав ФСБ переслідувати активістів Євромайдану. Його брат обіймає керівну посаду у Державному бюро розслідувань, яке займається справою про підозру Дудіна у держзраді.

«Єрмак і Татаров співпрацюють з ФСБ. Які ще докази потрібні? Тепер вони хочуть посадити мене за те, що саме я не дав здати Харків. Я зупинив виведення 92 бригади з Харкова за кілька днів до нападу, я підготував захист Харкова, коли нас бомбили з літака. Тоді як люди, призначені Єрмаком, ховалися по закутках. Тільки росіяни почали відходити, Татаров приїхав в область, далі – моє звільнення. І вже затримання. Ви справді хочете жити при ФСБ?», – підсумовує Роман Дудін.

Журналіст ДТ у низці розмов зі свідками подій отримав протилежні оцінки від людей, які безпосередньо працювали з Романом Дудіним. Усі визнають, що наші ДФТГ та ТРО отримали зброю зранку 24.02 зі зброярні СБУ за його розпорядженням. Поки поліція та інші силовики перебували в прострації. Але при цьому Дудін на кілька тижнів кудись зникав. Керівник СБУ справді намагався усунути главу адміністрації та перейняти його функції на підставі того, що він, Дудін, керівник АТЦ. Синєгубов та Терехов на нього скаржилися Кирилу Тимошенку та Володимиру Зеленському. За цим пішла публічна історія зі звільненням та кримінальною справою.

Отож, як бачимо, чим далі в ліс, тим більше дров. Усі ці дрова можна порубати одним – звільненням цих одіозних осіб із відповідальних державних посад.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail