З головами і без

На минулому тижні вибирали голів. За очільників міст і територіальних громад виборці проголосували ще у кінці жовтня. А тепер прийшов час перших сесій рад, де вже обрані нами депутати визначалися із лідерством у їхніх рядах.

Внаслідок адміністративної реформи у нас тепер чотири районні ради і, звісно ж, обласна. Найрезонансніші і буквально з елементами детективу вибори були саме там. Тепер уже екс-голова, Олександр Чорноіваненко явно розраховував залишитися на посаді. Для цього голосів, які мали б підтримати його безумовно, не вистачало. Але він майстер домовлятися. Власне, завдяки цій здатності він і зайняв кабінет голови у минулому скликанні. Але цього разу, схоже, його амбіції зашкалили і домовленості полетіли шкереберть. Як корисно все-таки знати класичну літературу. А тим, хто на керівних посадах, казку про золоту рибку, зокрема…

Після фальшивого мінування зали, але депутати віддали 40 голосів за висуванця «Слуги народу» Сергія Шульгу. Очевидно ж, слуги знайшли спільну мову із «ОПЗЖ», з Радикальною партією Ляшка і з «Пропозицією». Партія мерів, здається, не зовсім сподіваний партнер для «СН», а тим більше для «ОПЗЖ». Але її очільник в області Андрій Райкович вважає інакше:

– Сергій Павлович Шульга був керівником управління СБУ в області, отож, він непогано знає її індустріальний, природний та кадровий потенціал. Знає становище територіальних громад, рівень їхньої самодостатності. Підтримує процеси децентралізації. Тим більше Юрій Семенюк, тепер перший заступник голови облради, який не один рік очолював організаційний відділ обласної ради, представник партії «Пропозиція», зможе багато чого йому допомогти, підказати. Наша партія не ідеологічна, а програмна. І ми вважаємо, що державу слід розбудовувати послідовно, крок за кроком, не відступаючи назад.

Ясна річ, результат домовленості – заступники Шульги. Крім згаданого Юрія Семенюка (рідний брат ректора педунівернситету), крісла заступників зайняли одіозний Вадим Волканов, досі заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та екснардеп Дмитро Лінько. За такого розкладу фракція «Європейська солідарність» уже заявила про свій перехід у опозицію. Куди ж поверне «Батьківщина»?

Обрано голів і районних рад в області: Кропивницьку районну раду, до складу якого внаслідок адмінреформи нині входить і наше місто (пригадуєте, на виборах багато хто дивувався – чому це ми голосуємо за депутатів їхньої ради?) очолив Андрій Лейбенко. Цей молодий чоловік був одним із новобранців ларінського призову, очолив тоді його «Гарячу лінію». Пізніше працював у міській владі, був помічником Андрія Райковича. Тепер представляє партію «Пропозиція».

Олександрійський район після багатьох років майже суцільного впливу там «ОПЗЖ» та її попередніх клонів, тепер очолив представник «Європейської солідарності» Сергій Ракута. Разом із Сергієм Кузьменком, якого обрали головою міста у першому турі, хочеться вірити, вони багато чого змінять у цьому краї.

Новоукраїнську районну раду очолив досвідчений апаратник, колишній начальник управління праці та соціального захисту Маловисківської райдержадміністрації Олександр Небога.

У Голованівську, як завжди, ситуація неординарна. Тут головою ради обрали юриста, керівника ТОВ АПК «Розкішна» Руслана Цобенка. За сумісництвом зятя екс-голови РДА, одного з найвпливовіших та найбагатших людей району Олега Голімбієвського. А коли в одних руках зосереджується і влада, і вплив, і гроші, це не завжди добре закінчується. Приклад Лозинського уже забули?

У Подільській та Фортечній районних радах міста голів поки не обрали. Там на підході молоді, завзяті і беручкі. Та, головне, щоб і у обраних, і у потенційних голів, були голови на плечах.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail