Знаходячись під підозрою у НАБУ, Татаров керує правоохоронними органами

Народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин подав заяву до Державного бюро розслідувань і офісу генпрокурора про порушення офісу президента, який приховує, що заступник керівника ОПУ Олег Татаров перебуває на посаді.

У заяві Юрчишин просить правоохоронців якнайшвидше відкрити кримінальне провадження щодо керівника апарату офісу Президента України Олексія Дніпрова за перешкоджання діяльності народного депутата України. Йдеться про те, що у офісі не відповідають на запити з парламенту про те, чи відсторонений Татаров від посади, чи ні.

"Якщо (тобто оскільки) Татаров залишається заступником керівника офісу і відповідає за реформу правоохоронних органів, – сказано у заяві, – у нього залишається можливість впливати на слідство проти нього. Тому не дивно, що прокуратура та інші структури роблять все можливе щоб розвалити слідство. Це неприпустимо. І ми будемо з цим боротися".

А тим часом: У минулу п'ятницю ввечері журналіст Юрій Бутусов повідомив, що офіс генпрокурора викликає директора НАБУ Ситника, керівника підрозділу детективів Калужинського, а також старшого детектива НАБУ Руслана Габріеляна на допит в якості свідків у справі заступника керівника Офісу президента Олега Татарова на понеділок, 15 лютого. За його інформацією, керівників НАБУ викликали на допит заступник генпрокурора Олексій Симоненко, який тісно пов'язаний з Татаровим і Андрієм Портновим, а також прокурор Юрій Розанов для того, щоб зобразити конфлікт інтересів НАБУ в розслідуванні справи Татарова.

"Викликаючи в якості свідків керівників, які ведуть розслідування і керують НАБУ, Татаров вирішив руками своїх підручних зобразити... конфлікт інтересів у справі, і забрати під цим приводом справу проти нього з НАБУ! За законом не може бути хтось одночасно і процесуальною стороною у справі, і свідком у справі. Тобто викликаючи в якості свідків відповідальних за розслідування, вони одразу приймуть рішення забрати справу Татарова на законних підставах з НАБУ", – резюмує Бутусов.

Дуже оперативно відреагувала на це повідомлення генпрокурор Ірина Венедиктова. Вона відмінила цей допит, отже, фактично зірвала спробу заступника генпрокурора Олексія Симоненка створити конфлікт інтересів у розслідуванні і забрати справу Татарова з НАБУ.

За матеріалами «УП»


Надрукувати   E-mail