Одна есемеска – і ви пенсіонер

Не так давно фантастичною уявлялась ситуація, коли людина, досягнувши пенсійного віку, не бігає по кабінетах, не збирає довідки, а просто отримує есемеску із Пенсійного фонду, що із такого-то дня має статус пенсіонера. І тільки залишилось надіслати у фонд номер своєї картки та чекати виплат. Але нині ми, здається, наближаємось до такої ситуації.

10 червня набрав чинності закон про облік трудової діяльності в електронній формі, який Рада ухвалила 5 лютого 2021 року – закон дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки.

"Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками. За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку. За бажанням особа може одержувати пенсію з більш пізнього віку", – йдеться у повідомленні пресової служби ПФ.

Отже, протягом п’яти років триватиме перехідний період для включення до Державного реєстру даних з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму уже наявних або внесених даних про трудову діяльність. Відтепер вони вносяться працівником і роботодавцем з накладанням кваліфікованого електронного підпису у вигляді сканованих копій трудової, довідок тощо. Після внесення роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис.

Також цим законопроєктом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. Водночас, зазначається, що у разі перенесення призначення пенсії та продовження перебування у трудових стосунках, розмір пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %. 

За матеріалами ЕП


Надрукувати   E-mail