Чуєте в душі голос Бога? Відгукуйтесь!

Бувають поети від Бога. Високе обдарування дано їм, як колір волосся чи очей. Якщо його ще й шліфувати, розвивати, відгранювати, світ матиме великого поета. А є поети – від амбіцій, освіченості, ерудиції: «Я все знаю про рими, розмір вірша, літературні прийоми, чому не можу прославитись, як поет?» Це у кращому випадку. А багато хто й не трудиться осягнути ту літературну премудрість, а просто береться і пише, що баче. А що, друзям подобається! Валерій Гончаренко мав природне обдарування до поезії і конкурс його імені задуманий, щоб виявити такі здібності у вас. Чуєте в душі голос Бога? Відгукуйтесь!

«Першу книгу поезій він видав у студентські роки в столиці, факт сам по собі навіть доби шестидесятництва неординарний, його ім’я літературні критики заводили в обойми молодих і перспективних, його кликали на поетичні семінари в Київ, Дніпропетровськ, Москву, про нього схвально, як про сина, відгукнувся Олесь Гончар… Слава його гріла, але офіційної слави йому було недостатньо, аби самому себе поважати, аби мати відчуття, що ти гідно виконуєш своє призначення. Зіркий оком і серцем юнак, він бачив фасад і задвірки доби, не міг не знати, що дозволялось славити, а кули потикатись було заказано. Отже, знав ціну тій дозволеній славі.

Кінець 50-х, початок 60-х в усьому Радсоюзі, а в Україні й поготів, були роками ідеологічного потепління, відлиги після міцних тоталітарних (сталінських) морозів. Саме ці роки дали енергію підпільним угрупованням національних дисидентів і публічним гуртуванням творчої молоді по більших містах України – у Києві, Львові, Одесі. Провінційний Кіровоград також потребував провідника національного, народного думання і так сталося, що цю роль доба підсовувала молодому, запальному, вродливому і талановитому поету. Він же про це й не здогадувався. Бо був іще зовсім юний, дуже недосвідчений».

Василь Бондар «Поетова драма»

ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС
імені ВАЛЕРІЯ ГОНЧАРЕНКА
2020 року

Оголошується конкурс імені Валерія Гончаренка на кращі літературні твори серед молодих літераторів Кіровоградщини. Тематика конкурсу не обмежується. Жанри: поезія й проза. Мова – українська. Обсяг рукописів: до 50 поезій і до 100 сторінок прози. Вік учасників конкурсу – до 30 років. У конкурсі можуть брати участь особи, які народились чи проживають на території Кіровоградської області, не мають на даний період виданих книг.

Просимо надсилати рукописи (в одному примірнику) до 1 вересня (за поштовим штемпелем) на адресу: 25022, Кропивницький, Будинок Рад, Спілка письменників, конкурс імені Валерія Гончаренка. Паралельно твори можна подати за електронною адресою:

Не забудьте повідомити про себе: прізвище, ім’я, по батькові, вік, місце народження, місце навчання чи праці, домашню адресу (мобільний телефон та електронну адресу при наявності).

Переможці конкурсу в обох жанрах будуть визначені до середини вересня, автори кращих творів візьмуть участь у нараді молодих літераторів. Найкращі рукописи, прозовий і поетичний, до кінця року мають шанс стати книгами.

Організатори конкурсу:

департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації,
Кіровоградська обласна організація Національної спілки письменників України


Надрукувати   E-mail