Про те, що дітям подобається більше, ніж батькам

Шкільне навчання під час карантину викликало шквал дискусій і виявило чимало проблем в системі освіти. Щоб не бути голослівними, експерти ГО «Батьківська рада Кропивницького» провели опитування батьків, розіслали запити у школи, проаналізували сайти навчальних закладів, управління освіти та методичних центрів. І отримали дані, які узагальнили в дослідженні «Дистанційне шкільне навчання у Кропивницькому: міфи та реалії», яке публічно презентувала його авторка, юристка та заступниця керівника громадської організації «Батьківська рада Кропивницького» Євгенія Захарченко.

Дослідження вийшло досить об’ємним та інформативним – буде що вивчати педагогам та організаторам освітнього процесу. Кілька цифр із нього, видались досить цікавими.

Усього на запити відповіли 34 заклади освіти, 24 з них узагальнено, без зазначення конкретної кількості онлайн уроків, 10 закладів надали детальну інформацію. Участь у анкетуванні, проведеному ГО «Батьківська рада Кропивницького», взяли 490 осіб, які заповнили 537 анкет. 96 % – мами, 4 % – татусі.

Щодо кількості завдань, то три чверті батьків зазначили, що вона під час дистанційного навчання була нормальною (76 % відповідей – нормальна, 23 % – надмірна, 1 % – недостатня). Кожній третій дитині дистанційна форма навчання не сподобалась. 41% – хочуть частково вивчати матеріали дистанційно, частково – очно, 23 % – подобається.

А от ставлення батьків до навчання на карантині однозначніше: 46 % – не подобається, 41% – хочуть, щоб частина матеріалу вивчалась дистанційно, частина – очно, 8 % – немає різниці і лише 5 % думають перевести дітей на дистанційне навчання повністю.

Найефективнішою формою дистанційного навчання батьки визначили відеоуроки. За них проголосували 70% батьків. Конференції – 70 %, презентації з аудіозаписами – 44 %, відео вчителя – 37 %. Щодо організації закладів освіти навчання під час карантину, то батьки оцінили її так: на відмінно – 65 %, задовільно – 29 %, не впорались – 6 %.

Загальний висновок: до дистанційного навчання серед шкіл Кропивницького були готові одиниці. Отож, абсолютна більшість навчальних закладів – школи лише з елементами дистанційного навчання.

Усі ми сподіваємось¸ що 1 вересня діти підуть до школи у традиційному розумінні цього слова. Але коронавірус може, на жаль, внести невтішні корективи.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail