Прямо з лікарні вас можуть направити в санаторій. Ви не знали?

Цьому може посприяти Фонд соціального страхування. Бо ж він не лише оплачує листки непрацездатності (лікарняні), а й має дбати про швидке повернення застрахованих осіб до роботи після перенесених захворювань і травм. Саме тому застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділення санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду. Це особливо важливо зараз, коли заново почала лютувати корона, загострюються сезонні та хронічні захворювання.

Що ж таке реабілітаційне лікування?

Реабілітаційне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із застосуванням природних лікувальних факторів, спеціального обладнання.Таке лікування допомагає хворим швидше повернути працездатність після перенесеної хвороби, зменшити показник первинної інвалідності та підвищити рівень життєдіяльності

Хто має право на реабілітаційне лікування?

На послуги з реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування мають право усі застраховані особи (які сплачують та/або за яких сплачується у встановленому законом порядку єдиний внесок), у яких наявні показання і відсутні протипоказання для такого лікування.

Нині Фонд значно удосконалив механізм направлення на реабілітаційне лікування за принципом «послуга ходить за людиною». Немає потреби очікувати путівку та немає прив’язки до дати такої путівки. Все значно простіше. Послуга надається в момент настання страхового випадку та безпосередньої потреби людини у реабілітаційному лікуванні. Направлення здійснюється безпосередньо із стаціонару лікувального закладу на підставі висновку лікувально-консультативної комісії (далі висновку ЛКК) за рекомендацією лікуючого лікаря.

Заклад охорони здоров'я, де застрахована особа перебуває на лікуванні, має проінформувати орган Фонду про її потребу в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідного профілю. Людина, ясна річ, має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, але відповідно до медичних показань і за профілем медичної реабілітації.

Представники Фонду перевіряють усі необхідні документи, оформлюють направлення, узгоджують усе це із санаторно-курортним закладом і складають Договір. Це документ, де вказано профіль медичної реабілітації, термін лікування та дата його початку.

Таку реабілітацію можна отримати після інсультів (оперативних втручань на судинах мозку або без них); черепно-мозкових травм; після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних); опіків; ревматологічних захворювань; інфаркту міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них); пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них); після операцій на серці;захворювань легень; після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; цукрового діабету. Передбачена також медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації; розлади, пов'язані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія.

Ви зможете отримати реабілітацію за рахунок Фонду після оперативних втручань на органах зору; після оперативних втручань на органахруху. Можлива також така реабілітація при порушені перебігу вагітності та інших соматичних ускладнень – після оперативних втручань на органах травлення;

після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Направлення на реабілітаційне лікування здійснюється зі стаціонарів усіх лікувальних закладів області, що відповідають переліку профілів.

Отож, лікуйтеся, і будьте здорові!


Надрукувати   E-mail