1 гpудня під час апаpатної наpади з очільниками теpитоpій голова Кіpовогpадської обласної державної адміністрації Маpія Чоpна пpедставила новопpизначеного голову Новоукpаїнської PДА Олександpа Євгеновича Дубченка.
Цей порівяно молодий чоловік (народився 25 липня 1979 року в смт Вільшанка Кіровоградської області) у 2008 році закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», юрист. Нічого дивного, адже у нас нині при владі, здається, мало не 90 відсотків юристів. Далася, очевидно, взнаки мода початку 2000-их, коли більш-менш успішна молодь масово ринула здобувати цю професію. Пізніше значна частина з них зрозуміла, що то не їхній шлях, тож намагаються витиснути зі здобутого, якщо не професійну самореалізацію і радість зробленого, то хоч максимальну матеріальну вигоду.
Хто зна, чи стосується це пана Олександра. Свою трудову діяльність він розпочав у 1996 році водієм НАСК «Оранта». У 2001-2011 роках служив в органах внутрішніх справ України. Одружений, має двох синів. З квітня минулого року очолював Вільшанську районну державну адміністрацію. Кілька місяців виконував обов’язки голови Новоукраїнської РДА.
Минулорічна декларація показала, що його дружина власниця великого – 203 квадратних метри будинку у Вільшанці, родина має також два гарні і нові (2017 року випуску) автомобілі – Лексус і Тойоту.
Але …виявляється колишній очільник Вільшанської РДА крупний орендар. Його дружина у власності має земельну ділянку площею 336700 квадратних метри, а він орендує (це зафіксовано у декларації, яка є у публічному доступі) сукупно 550 тисяч 870 квадратних метрів землі! Всього 37 великих ділянок. Що юрист і чиновник середньої ланки може робити із такою кількістю землі?
А тим часом Голови районних рад, у тому числі Кіровоградської області, звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням посприяти створенню трирівневої системи місцевого самоврядування. Голови з-поміж іншого звертають увагу президента України на недостатнє фінансування районних рад і розбалансування публічної влади. «Понад 250 об’єктів соціальної інфраструктури припинили своє існування або були ліквідовані і близько 100 погіршили надання послуги. Йдеться про лікарні, спортивні школи, заклади соціальної опіки і так далі», – йдеться у зверненні.
Посадовці просять зустрітися з ними, винести на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції в частині децентралізації, що міститимуть трирівневу систему місцевого самоврядування, та переглянути децентралізаційну концепцію.
Під зверненням підписалися 107 голів районних рад.
Водночас із Новоукраїнщиною у вищих кабінетах влади розглядали кандидатуру і на очільника Голованівського району. У листопаді на цю посаду уряд погодив Віктора Івановича Петренка – колишнього правоохоронця. Доти Голованівщину намірювався очолити колишній голова районної ради, представник місцевої “Батьківщини” Олексій Чушкін. Але жодного з них так і не затвердив президент.