На XXIV (позачерговій) сесії Кіровоградської обласної ради, що відбулася минулого тижня, депутати і депутатки обласної ради проголосували за підтримку звернення щодо Плану перемоги України, представленого Президентом України Володимиром Зеленським. У зверненні, зокрема, йдеться про підтримку Плану перемоги депутатами обласної ради і міститься заклик до закордонних громад і партнерів Кіровоградської області: Асамблеї європейських регіонів, Маршалка Нижньосілезького воєводства Республіки Польща, Уряду Федеральної землі Штирія Республіки Австрія, Адміністрації Нітрянського самоврядного краю Словацької Республіки, Муніципальної палати міста Брага Португальської Республіки, мерії м. Інчхон Республіки Корея з проханням підтримати Україну в її прагненні чесного і справедливого миру без територіальних поступок.
Голови фракцій, представлених у облраді, прокоментували це рішення сесії. Найконструктивнішим нам видається коментар представника депутатської фракції «Європейська Солідарність» Сергія Коваленка:
«Презентуючи План Перемоги у Верховній Раді України, Президент Зеленський назвав кілька важливих передумов для його реалізації: парламентську дипломатію: активну роль парламенту в забезпеченні міжнародної підтримки України; безумовну єдність: усвідомлення, що ворог не серед українців, що ворог – російський агресор.
Найефективнішим форматом забезпечення єдності мало б бути формування коаліції і професійного уряду національної єдності; безальтернативність демократії для України, яка бореться із агресивною диктатурою. Ефективне демократичне управління потребує відновлення довіри між владою і суспільством. Для цього необхідні дієва боротьба з корупцією, забезпечення свободи слова, плюралізм думок та права опозиції, і верховенство права. Такі передумови дозволять забезпечити результативність Плану дій, які має для Перемоги здійснити Україна.
Водночас, звертаючись до Президента України та Верховної Ради України, закликаємо підтримати та реалізувати внутрішній план дій держави Україна, який передбачає: стабілізацію фронту – шляхом забезпечення військовослужбовців, справедливої мобілізації, фортифікації і зміни бюджетних пріоритетів; посилення власного виробництва зброї і розробки військових технологій (ракетних, БПЛА, РЕБ, ПДТР, ППО тощо); посилення санкцій проти рф, синхронізація українських санкцій з партнерами; переведення економіки в режим воєнного часу: не обмеження, а сприяння виробництву; відновлення довіри між суспільством і владою, шляхом боротьби з корупцією, підтримання свободи слова, дієвості державних інституцій; забезпечення вступу до НАТО шляхом проведення необхідних реформ, а також переговорів із союзниками щодо отримання запрошення до членства в НАТО і гарантій безпеки на найближчій зустрічі міністрів, з набуттям членства в НАТО в перший день миру.
Віримо в Перемогу!»