Який стосунок мають наші нардепи до лобістів російського бізнесу?

«Інтурист. Хто воює за російський бізнес в Україні?» – під такою назвою минулого тижня на УП вийшло відеорослідування відомого журналіста Михайла Ткача. Для нас воно цікаве тим, що там звучать прізвища деяких відомих підприємців та народних депутатів з нашої області. А головне – йдеться про так звану Лужниківську ОЗГ, представники якої через фірму VS Energy, схоже, й досі залишаються співвласниками нашого «Кіровоградобленерго». «Кіровоградобленерго» досі контролюють росіяни, що схвалюють вбивства, та злодій у законі?

Ця фірма також володіє мережею готелів, яка вже арештована українським судом, але суд не заборонив власникам користуватися ними. Тож у розслідуванні мова йде про столичний готель Прем’р Палас. Його власниця – цивільна дружина члена Лужниківського ОЗУ злодія в законі Михайла Воєводіна Наталя Саліванова. Вона, на відміну від чоловіка, не перебуває під українськими санкціями.

Але головна особа розслідування російський бізнесмен Леонід Ашкеназі, який мешкає у згаданому столичному готелі. На думку Михайла Ткача він – контактер від російського бізнесу з нашими правоохоронними і владними органами. Нині, як відомо, триває процес відчуження майна російського бізнесу, а власники, ясна річ, неабияк зацікавленіші у тому, щоб понести менше збитків. Пан Леонід зустрічається із відомими російськими та українськими підприємцями. Найбільше зацікавила розслідувача його зустріч із Романом Мазуриком, працівником Генеральної прокуратури, керівником групи, яка займається арештом і конфіскацією активів рос бізнесу. І Ашкіназі, і Мазурик у розмові із журналістом заперечили таку свою роль.

При чому ж тут наші нардепи? На відео видно, що Леоніда Ашкіназі відвідує у готелі такий собі Ілля Павлюк, тіньовий діяч, який фактично має свою неформальну групу у парламенті країни. Наші нардепи – ставленики смотрящого-пияка?

До цієї групи нібито належить і наш Олександр Дануца. Він заперечує це, але називає Іллю своїм другом.

Ще цікавіше – новий Мерседес, який обслуговує Леоніда Ашкіназі, зареєстрований на агрофірму «Перспектива», що входить до бізнесінтересів Сергія Тарасова, батька народного депутата від «Слуги народу» Олега Тарасова. На одному з кадрів видно й самого пана Сергія, який завітав до згаданого готелю.

Звісно, навряд чи ми дізнаємося, що конкретно стоїть за цими контактами, подарунками, візитами. Але б дуже хотілося, аби наші парламентарі не мали стосунку до подібного, тим більше, пов’язаного з бізнесом ворожої країни.

За матеріалами УП Світлана Орел


Надрукувати   E-mail