Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурсний відбір управителів для трьох арештованих готельних комплексів через Prozorro.
Перший актив – готельний комплекс "Металург" у Дніпропетровській області загальною площею 2941 кв. м. Об'єкт складається з нежитлового приміщення, вбудованого в перший поверх житлової будівлі з ганком.
Другий актив – готель "Хмельницьктурист" у Хмельницькій області загальною площею 962,4 кв.м.
Третій актив – 79% частки статутного капіталу ТОВ "Готель "Лондон" – Кіровоград" у Кропивницькому. Комплекс будівель має загальну площу 2426,4 кв.м. АРМА отримало в управління готель мережі Reikartz у Кропивницькому, котрий належить російському бізнесмену Юрію Васіну весною позаминулого року.
Компанія Reikartz позиціюється як найбільший готельний оператор в Україні. Вона об’єднує 40 готелів. Власник 79% статутного капіталу готелю (16,8 млн гривень) є громадянин рф Юрій Васін. Слідство вважає, що бізнесмен здійснює фінансування агресивної війни з Україною, шляхом оплати податків від прибутку СПД, котрі працюють в країні окупанті та Криму.
Встановлено, що Васін є кінцевим бенефіціарним власником російської компанії ООО «Центр штрихованого кодирования «Гексагон». Фірма постачає продукцію автоматизованої ідентифікації (термінали збору інформації, сканери штрих-кодів, комплектуючі елементи для терміналів зчитування штрих-кодів та інше) держустановам: федеральний казенний заклад «Виправна колонія №1 головного управління Федеральної служби виконання покарань по Челябінській області», Міністерству охорони здоров’я і демографічної політики Магаданської області та ін.
Васін фігурує у реєстрі НАЗК «Війна&Санкції». Суд прийняв позицію прокуратури і передав арештований готель (ТОВ «Готель Лондон-Кіровоград») до АРМА. Цікаво, що представники Васіна наполягають, що в нього є паспорт громадянина Турецької Республіки. Таким чином Васін намагається приховати своє реальне громадянство.
Як зазначають у АРМА, майбутні управителі повинні будуть щомісячно перераховувати до держбюджету відсоток від доходів арештованих активів. Також управителі повинні сплачувати обов'язкову норму мінімального щомісячного гарантійного платежу з власних коштів при відсутності чи недостатності доходів від управління активами.