Економіка запрацювала, але це злочин, коли ціна вітчизняних ліків підвищились на 50%

Від середини березня, попри зумовлені війною труднощі, у Кропивницькому простежується тенденція до відновлення діяльності суб'єктів господарювання більшості галузей економіки. Про це розповіла директорка департаменту з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради Ніна Рахуба.

– Промисловий потенціал міста – понад 140 підприємств-виробників. Нині з них працюють майже 80 відсотків. Більшість підприємств харчової промисловості, які виробляють хлібобулочні, кондитерські, ковбасні вироби, м'ясопродукти та крупи навіть збільшили обсяги виробництва і практично всі працюють на повну потужність. Частина орієнтованих на експорт машинобудівних та олійно-жирових підприємств, а також підприємства хімічної промисловості відновили виробничу діяльність у межах 20-50 відсотків порівняно із довоєнним часом. Їхня робота суттєво ускладнилась через порушення логістичних зв’язків, проблеми з отриманням сировини, комплектуючих та пально-мастильних матеріалів. Є певні труднощі з кадровим забезпеченням. 

Наприклад, підприємство харчової промисловості призупинило діяльність, оскільки працювало на сировині з Миколаївської і Херсонської областей. А потужності з виробництва цегли зупинилися через те, що немає можливості отримати необхідні матеріали з Донецької і Луганської областей.

– Ми щоденно моніторимо ситуацію, надаємо різнопланову консультативну та практичну допомогу, проводимо робочі зустрічі з менеджерами підприємств, які призупинили діяльність або працюють не на повну потужність. Перебуваємо на постійному контакті з Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості та активно співпрацюємо з обласною військової адміністрацією, – відзначила Ніна Рахуба.

Увага нині зосереджена на переміщенні підприємств з інших регіонів України до Кропивницького. Для них вже сформована база даних вільних виробничих площ. 

«Кіровоградщина потрапила до пулу областей, які є майданчиками для релокації підприємств із зони активних бойових дій. Тож процес розпочався. Наш регіональний фонд підтримки підприємництва в області отримав завдання з усіх сил долучитися до роботи в цьому напрямку. Від кожного регіону, де ситуація зараз відносно спокійна, залежить в цілому економіка держави у воєнний час – ми всі це маємо розуміти», – зазначив голова обласної ради Сергій Шульга. Він також закликав органи нагляду взяти на особливий контроль питання формування цін на соціально значущі товари.

«Щодня я отримую результати моніторингу цін на товари першої необхідності. Це ухвалений урядом список із кількох десятків соціально значущих продуктів і ліків. На жаль, на деякі товари маємо суттєве зростання цін. Це макаронні вироби, нестероїдні протизапальні ліки. Також здорожчали вершкове масло, овочі. Але, якщо в одному випадку ринок об‘єктивно реагує на обставини, то в іншому – слід розібратися. Це злочин, коли у час війни ліки вітчизняного виробництва дорожчають на 50%. Питання слід узяти на особливий контроль», – підкреслив Сергій Шульга.

Місяць тому Бюро економічної безпеки України створило Telegram-бот (https://t.me/StopOverpriceBot), який з-поміж іншого приймає повідомлення про необґрунтоване підвищення цін.

Запрацювала також онлайн платформа, покликана допомагати бізнесу в релокації – https://relocate.prozorro.sale.


Надрукувати   E-mail