«Fox» – для наших військових лисиць

Військову форму для жінок розробляє кравчиня із Кропивницького Марія Боцман. Підприємницьку діяльність жінка розпочала навесні, коли з’явилася висока потреба в амуніції для ЗСУ. Тоді й заснувала бренд із назвою “Fox”. Почали із виготовлення плитоносок, потім взялися за виготовлення чоловічої військової форми. Але з часом пані Марія зі своєю партнеркою по бізнесу Інною Шольц виявили, що у армії практично відсутня жіноча військова форма і що це давно вже є проблемою, адже 15 відсотків Збройних Сил України становлять жінки.

Отож, підприємиці нині відточують деталі майбутньої форми на жінках-моделях різної комплекції і з підрозділів ЗСУ, які виконують різні завдання, щоб врахувати усі деталі і зробити форму максимально зручною та функціональною. Уже сьогодні вони мають багато запитів на її пошиття.

А тим часом Як повідомив міністр оборони Олексій Резніков, в Україні почали тестувати форму і білизну для жінок-військових, після чого одяг буде затверджено як офіційний.

"Кілька місяців Міноборони спільно з волонтерами займалося цим питанням. І ось нарешті я можу констатувати – перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до кількох бригад на тестування. Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також під час експериментального носіння буде досліджено існуючу модель польового костюма шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки.

Тож, відповідно до процедури, після тестування форми захисницями, після отримання від них зауважень, побажань екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв", – написав він у ФБ.

За словами міністра, паралельно з цим триває робота з вивчення можливості застосування у жіночій формі тканини з еластаном. Крім того, каже Резніков, у січні Міноборони планує розпочати роботу щодо впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків з високими берцями. Те саме стосується і бронежилетів з урахуванням антропологічних властивостей. Експериментальний зразок такого бронежилету вже розроблений українськими виробниками.


Надрукувати   E-mail