Торік були мільярдні прибутки, нині – такі ж збитки. І нікого не цікавить – чому?

Національна атомна компанія "Енергоатом" відзвітувала про чисті збитки за минулий, 2020 рік, на суму 4,8 мільярда гривень. За власним фінансовим планом компанія мала закінчити рік із прибутком у сумі 1,6 мільярд гривень. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану державного підприємства, який проаналізувала експертна організація StateWatch.

У четвертому кварталі минулого року "Енергоатом" покращила власний фінансовий результат, бо за підсумками трьох кварталів сума чистого збитку сягнула 5,3 мільярди. При цьому за результатами 2019 року "Енергоатом" відзвітувала про 3,8 млрд грн прибутку. У той час як 2018 рік завершений також із прибутком у розмірі 4,6 млрд грн.

Чому ж так? Чи не завдання уряду якнайшвидше знайти відповіді на це питання, оприлюднити причини і усунути їх?!

«Енергоатом» – найперший партнер наших уранових шахт, яких уже другий рік лихоманить від недофінансування. А нині взагалі вже вголос заговорили про їхнє закриття. Але ж це знищення цілої галузі, яка дає роботу кільком десяткам тисяч людей. Ще більш непоправними можуть бути екологічні наслідки. А урановий концентрат для наших АЕС будемо закуповувати? З таким підходом до господарювання просто не буде за що його й купувати…

А тим часом: У жовтні 2020 року Кабмін почав службову перевірку керівника "Енергоатома" Котіна через можливе корупційне порушення. 

Згодом перевірка була припинена через рішення Конституційного суду. 

Нещодавно НАЗК внесло припис КМУ для усунення порушень антикорупційного законодавства в діяльності "Енергоатому". 

10 лютого НАБУ почало обшуки на "Енергоатомі" через продаж електроенергії за неринковими цінами в грудні 2020 року, про що повідомили в САП. 

Раніше ЗМІ неодноразово писали про аукціони держкомпанії, які приносили збитки на користь компаніям Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

Національна компанія "Енергоатом" створена у жовтні 1996 року. Компанія є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%. 

Україна посідає восьме місце в світі за показником встановленої потужності АЕС. 

На сьогодні "Енергоатом" перебуває в сфері управління Міністерства енергетики, яке з березня 2020 року очолюють різні виконувачі обов’язків міністра.


Надрукувати   E-mail