Веревський купує сам у себе 130 тисяч гектарів землі

Про це повідомляється на сайті Варшавської фондової біржі, передає Forbes. Агрохолдинг Kernel продасть майже 30% земельного банку засновнику компанії та найбільшому акціонеру (39,16% акцій) Андрію Веревському. За угоду компанія отримує 210 мільйонів доларів. Частина земельного банку агрохолдингу знаходиться і у нашій області.

Веревський отримає 134 тисячі гектарів ріллі з інфраструктурою, технікою та обіговими коштами. "На таке рішення керівництво йде задля зниження бізнес-ризиків та покращення ліквідності в середньостроковій перспективі", – йдеться в заяві компанії. 

У Kernel пояснили, що невизначеність термінів відновлення експорту може призвести до скорочення земельного банку й таким чином знизити майбутні сільськогосподарські показники. В заяві зазначається, що агрохолдинг деякий час шукав інших інвесторів, але ніхто не проявив зацікавленість, тому інвестиційна компанія, контрольована Веревським, погодилася виступити в якості інвестора "останньої надії".

Веревський придбає корпоративні права, адже Kernel орендує землі. БІзнесмен заплатить приблизно 1560 доларів за гектар. Гроші від угоди допоможуть компанії обслуговувати борг, пояснює стратег фінансової компанії Finteum Андрій Нестерук. На 31 грудня в холдинга було 818 млн доларів короткострокового боргу, 454 млн доларів на рахунках та продукції на складах на 400–500 млн доларів.

У березні компанія попросила у банків відкласти погашення зобов’язань на кінець вересня 2022 року. Жодний із критичних об’єктів агрохолдингу не зазнав істотних руйнувань, повідомляється у звіті за січень-березень 2022 року. Два заводи групи розташовані на тимчасово окупованій території, й доступ до них обмежений, але товари групи знаходяться в безпечному місці та належним чином зберігаються.

«Війна істотно змінила бізнес-процеси в «Кернел». З 11 областей, де розташовується земельний банк агрохолдингу, 4 частково тимчасово окуповані російськими військовими (Харківська, Миколаївська, Чернігівська та Сумська). Всі важливі активи компанія застрахувала від ризику війни, але лише на 28% від їхньої балансової вартості», — йдеться в повідомленні пресслужби агрохолдитнгу. Додається, що в «Кернел» 72 тис. га окуповані або знаходяться в прифронтовій зоні (14,5% від усього земельного банку компанії). «Ситуація постійно змінюється. Якісь території звільняються, якісь навпаки», — коментують в компанії.

Зазначається, що попри це «Кернел» планує провести весняну посівну на 422 тис. га із загального земельного банку в 494 тис. га. З них на 88 тис. га вже ведуться польові роботи. Агрохолдинг значною мірою забезпечені паливом, насінням та добривами.

За матеріалами ЗМІ


Надрукувати   E-mail