Уже практично готовий прийняти відвідувачів Макдональдс у Кропивницькому. Як не протестувала небайдужа громадськість проти спилювання дерев у Центральному сквері, а міській владі відомий бренд виявився ближчим до тіла.
Багато хто радіє появі цього закладу харчування у нашому місті. Але приміщення Макдональдса розташоване так, що літня тераса впритул наближена до центральної вулиці – Великої Перспективної. Відстань – буквально пара метрів. Та й тротуар між ними вкрай людний. Важко уявити, щоб така тераса стала зручною і затишною для відвідувачів. Адже машин у місті з кожним днем все більше. Уже сьогодні затори якраз на цьому відрізку вулиці стали звичним, мало не повсякденним, явищем.
Дерева навколо усі спиляні. Пилюка, загазованість, безперервний потік машин і людей. Чи смакуватимуть у такому оточенні ті ж гамбургери?
Схоже бізнесова політика світової фірми, спрямована на те, щоб розташовувати свої точки у найлюдніших місцях, у випадку з нашим містом, зіграла з Макдональдсом злий жарт.
Атмосферне повітря є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого залежить стан здоров’я людини. Рівень його забруднення вимірюють за допомогою комплексного індексу забруднення атмосферного повітря (КІЗА). У 2014 році в Україні найбільш забрудненим містом вважався Красноперекопськ, КІЗА якого становить 16,2, у той час як найчистіше повітря зафіксовано в Комсомольську (КІЗА=2,3). Наше місто має індекс 4,8, ми знаходимося десь посередині. Але за останні майже десять років рівень загазованості у Кропивницькому у центрі міста явно зріс. І значно. Згадаймо, скільки дерев за цей час спиляли саме у цьому районі. Тепер ми тут їстимемо бутерброди…
Світлана Орел
Ось як прокоментували це у групі «Озеленення Кропивницький»: «Із 102 дерев скверу залишилося близько 30-ти. Тобто третя частина. І навіть із цієї третьої частини більшість понівечені якоюсь дебільною обрізкою, внаслідок якої над всіми цими красівими лавочками і ліхтариками стирчать нічим не прикриті жахливі обрубки гілок, наче відрізані кінцівки.
Клен біля самого макдака понівечений так сильно, що він загине. Обрізка в парку Перемоги, де щороку десятки нових кленів продовжують всихати після страшної обрізки 2019 року, нічому не навчила "ландшафтних дизайнерів". Їх, до речі, викликали аж із Кривого Рогу. Тю, та в нас повно і своїх таких же "спеціалістів" по каліченню дерев.
Феєрична дурня – насадити по всьому скверу клен шаровидний на штамбі. Висота штамбу – 2 метри. Оце вони такі й будуть, вони у висоту не ростуть. Вони не дають ніякого затінку і недовго живуть. Такі клени садять не у скверах, а там, де треба провести мінімальне озеленення і щоб дерева високо не росли, наприклад, перед будівлями з історичним фасадом або під дротами електромереж
Із хорошого: деякі дерева з боку ринку, які мали бути знищені, вони все ж зберегли – я надіюся, саме під впливом громадськості. Навіть плитку навколо них виклали.
А, і ще: на деревах збереглися очі …»